Renault Captur TCe 150KM EDC S-Line Szybki Crossover

611

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renault Captur TCe 150KM EDC S-Line

Renault Captur TCe 150KM EDC S-Line

Test Renault Captur TCe 150KM EDC S-Line zaczęliśmy z uśmiechem na twarzy bo to jeden z bardziej niedocenianych crossoverów na naszym rynku. Nie mam pojęcia czemu Renault uwziął się na promocję Kadjara skoro właśnie Captur jest idealny dla polskiej rodziny pod wieloma względami. Pierwsze to bardzo przyjazna cena a drugie to u nas kupuje się średnio-mniejsze auta podobne do Qashqaia czy Mokki. Auto przypomina trochę podwyższone Clio ale jest sporo większe i bardziej komfortowe. Pomimo że jest dość wysoko zawieszone właściwości jezdne są bardzo dobre i większość półsportowych osobówek może pozazdrościć trakcji. Nasza wersja testowa miała aż 150KM i wprost fruwała. I choć czuliśmy się bezpiecznie to spokojnie wystarczy wersja 130KM.

Renault Captur TCe 150KM EDC S-Line

teraz okiem technicznym

Renault Captur TCe 150KM EDC S-Line – Silnik/skrzynia

Downsizing, downsizing, downsizing… 1300cm3 i 150KM to wynik już normalny, silnik jest już sprawdzony bo montowany jest także w Nissanach. Nie wiedzieć czemu w Megane ma 160KM a tu mu skradziono 10KM, czemu? Nie mam bladego pojęcia. Za to te 150KM jest już przy 5000 obr/min więc jak na silnik benzynowy bardzo nisko. Moment obrotowy to 250Nm i to już od 1700 obr/min więc jak w dieslu no i wtrysk benzyny też bezpośredni. To są rozwiązania które powodują bardzo wysoką kulturę pracy i płaską charakterystykę mocy i momentu więc jazda jest niezwykle przyjemna. Skrzynię mamy niestety automatyczną ale o 6 biegach, szkoda, nie mam pojęcia też czemu masa auta to ponad 1300kg. Gdyby auto ważyło mniej o 100kg i miało 7b automat to ho ho!! Byłoby za ładnie i wtedy niemiecka konkurencja mogłaby się schować.

Renault Captur TCe 150KM EDC S-Line

Renault Captur TCe 150KM EDC S-Line – Zawieszenie/koła/hamulce

I znów nieśmiertelny McPherson z przodu, swoją drogą co by oni wszyscy zrobili gdyby nie genialny wynalazca? Trochę za to go wspomogli trójkątnym wahaczem u dołu. Z tyłu jest belka skrętna i sprężyny śrubowe więc jest to dość proste i bezawaryjne zawieszenie na dodatek bezobsługowe. Do tego wszystkiego poza hamulcami tarczowymi wentylowanymi z przodu, z tyłu mamy niespodziankę w postaci bębnów. Baliśmy się tego archaicznego rozwiązania które jest tanie i bezobsługowe ale stare. Okazało się że tak szybkie auto jak nasz kapturek daje radę. Opóźnienia są przyzwoite i nic nas nie zaskoczyło zwłaszcza że koła 215/50×17 są dużym rozmiarem jak na tak lekkie auto.

Renault Captur TCe 150KM EDC S-Line

Renault Captur TCe 150KM EDC S-Line – Ekonomia

Tu poczuliśmy rozczarowanie bo auto ze swoją mocą prowokuje do dynamicznej jazdy. Auto przy naszym stylu jazdy zużyło średnio 7,2L/100 km co jest średnim wynikiem jak na nowoczesny silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Oczywiście staraliśmy się też jeździć jak normalni ludzie i wtedy to zużycie spadało do 6,1 ale radocha z dynamiki nie pozwalała nam na zbytnie wytrwanie w postanowieniu. Jedno jest pewne, jak będziemy chcieli to auto będzie ekonomiczne, w trasie przy 90km/h poniżej 5l ale przy 140 to już jest 7. Jak wspominałem wcześniej masa jest za duża o 100kg a skrzynia ma o jeden bieg za mało. Wtedy i dynamika i hamowanie i ekonomia by zyskały.

zobacz wersję luksusową Captura

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia