Wycieraczki samochodowe – jakie wybrać ?

jak właściwie dobrać wycieraczki do samochodu>

391

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wycieraczki samochodowe są bardzo istotnym, choć rzadko docenianym elementem naszego samochodu. Według producentów najlepiej sprawują się one przez około pół roku od momentu ich zamontowania. Zależnie od ilości wykonanych cykli oraz intensywności zabrudzeń mechanicznych. Jeżeli wycieraczki rysują szybę, zostawiają smugi lub skrzypią to znak, że należy zakupić nowe. Przed ich założeniem dokładnie oczyścić i odtłuścić szybę. Czym kierować się przy wyborze nowych wycieraczek?

Rodzaje wycieraczek samochodowych

Przed wybraniem odpowiednich wycieraczek do naszego samochodu musimy zdać sobie sprawę, że rozróżniamy wśród nich trzy typy: tradycyjne, płaskie i hybrydowe. Pierwsze z nich to najprostsze i najtańsze w wykonaniu sztywne metalowe ramię, które dociska gumowe pióro do szyby. Z kolei konstrukcja płaskich wycieraczek pozwala na bardzo równomierne, idealne przyleganie do szyby, a co za tym idzie – jest w stanie o wiele lepiej pozbyć się wody nawet podczas jazdy przy dużych prędkościach oraz zapobiega powstawaniu smug. Co najważniejsze, są one bardzo uniwersalne i pasują do większości pojazdów. Wycieraczki hybrydowe to, jak sama nazwa wskazuje połączenie dwóch powyższych rodzajów wycieraczek. Zapewniają one kierowcy samochodu cichą pracę, doskonały docisk oraz bardzo małe straty wywołane pędem powietrza podczas jazdy. 

Przed wybraniem odpowiednich wycieraczek do naszego samochodu musimy zdać sobie sprawę, że rozróżniamy wśród nich trzy typy: tradycyjne, płaskie i hybrydowe. Pierwsze z nich to najprostsze i najtańsze w wykonaniu sztywne metalowe ramię, które dociska gumowe pióro do szyby. Z kolei konstrukcja płaskich wycieraczek pozwala na bardzo równomierne, idealne przyleganie do szyby, a co za tym idzie - jest w stanie o wiele lepiej pozbyć się wody nawet podczas jazdy przy dużych prędkościach oraz zapobiega powstawaniu smug. Co najważniejsze, są one bardzo uniwersalne i pasują do większości pojazdów. Wycieraczki hybrydowe to, jak sama nazwa wskazuje połączenie dwóch powyższych rodzajów wycieraczek. Zapewniają one kierowcy samochodu cichą pracę, doskonały docisk oraz bardzo małe straty wywołane pędem powietrza podczas jazdy.
źródło: dipp.pl
źródło: dipp.pl

Jak wybrać odpowiednie wycieraczki?

Przed wyborem wycieraczek musimy mieć na uwadze dwie kluczowe kwestie – jakiej długości piór potrzebujemy i jaki rodzaj mocowania stosowany jest w naszym samochodzie. Informację dotyczącą długości pióra możemy szukać w instrukcji użytkowania pojazdu. Oczywiście, nie jest to konieczne ponieważ możemy zmierzyć ich długość własnoręcznie. Należy pamiętać jednak, że oba pióra trzeba mierzyć oddzielnie, bo każde z nich może mieć różną długość. Z kolei wybierając mocowanie (sposób, w jaki wycieraczka łączy się z piórem) należy zwrócić uwagę na miesiąc, rok oraz kraj produkcji, a także model pojazdu, bo właśnie od tego uzależniony jest rodzaj zaczepu. Wiele klientów decyduje się na zakup przez internet, przez co obawiają się, że zamówią niewłaściwy model. Jednak większość producentów posiada możliwość konfiguracji na swojej stronie internetowej, jak m.in. wycieraczki DIPP. Zdarza się, że coraz większa liczba producentów wycieraczek dołącza do zestawu adaptery, pasujące do różnego rodzaju mocowań . Warto zwrócić uwagę na to, że przy metalowym adapterze mocowanie jest znacznie bardziej wytrzymałe niż w przypadku powszechnie stosowanych plastikowych zamienników.

Przeczytaj Zalany silnik, czyli kałuża plus brak ostrożności

więcej o wycieraczkach

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia