Prawo jazdy – nadchodzą kolejne zmiany w przepisach

461

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

prawo jazdy

Prawo jazdy – nadchodzą kolejne zmiany w przepisach

Zmiany w obecnie obowiązujących przepisach wejdą w życie już niebawem. Tym razem chodzi o przepisy regulujące kwestię ubiegania się o prawo jazdy, a konkretnie sposobu przeprowadzania egzaminów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Za opisywane zmiany odpowiedzialne jest Ministerstwo Infrastruktury, które przygotowało nowelizację uregulowań prawnych dotyczących sposobu ubiegania się o prawo jazdy. Nowe zasady mają wejść w życie już 1 lipca tego roku z tym, że niektóre zmiany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku, Prawo jazdy, a w zasadzie sposób ubiegania się o nie oraz egzaminowania ma być mniej tresujący dla kandydata na kierowcę.

Prawo jazdy – limit dzienny egzaminów

prawo jazdy
Zmiany mają pomóc kandydatom na kierowców

W myśl nowo opracowanych przepisów zostaną wprowadzone ograniczenia co do liczby przeprowadzanych egzaminów w ciągu dnia. Jeden egzaminator będzie mógł przeprowadzić ich osiem w ciągu jednego dnia pracy. Dodatkowo należy wspomnieć o zmianie mówiącej o tym, że w ciągu godziny zegarowej będzie mógł odbyć się tylko jeden egzamin praktyczny. Dotychczas kwestia ta nie byłą precyzyjnie uregulowana. Zdaniem ustawodawcy zmiany te pomogą przede wszystkim samym zdającym, ponieważ kursanci nie będą już oblewani celem wyrobienia dziennej normy liczby przeprowadzonych egzaminów. Zmiany te będą dotyczyć ubiegania się o prawo jazdy kategorii B. Tak przynajmniej twierdzi ministerstwo w oficjalnym komunikacie ogłoszonym na stronie internetowej.

Prawo jazdy – egzaminy o konkretnej godzinie

To kolejna bardzo istotna zmiana. Wprowadzono ją z myślą o kandydatach oczekujących na przeprowadzenie egzaminu. Zarówno egzamin teoretyczny i praktyczny ma się rozpoczynać o konkretnej godzinie wyznaczonej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Konkretna pora rozpoczęcia egzaminu ma zniwelować stres jaki odczuwają kandydaci na kierowców oczekując na egzamin. Obecnie jest tak, że godzina rozpoczęcia jest bardzo orientacyjna. Kandydat przychodzi na egzamin i oczekuje na swoją porę. To o której przyjdzie na nas kolej zależy przede wszystkim od tego, ile potrwa egzamin osoby zdającej przed nami. MA to się zmienić wraz z tą nowelizacją. Czy proponowane zmiany pomogą przyszłym kierowcom, przekonamy się niebawem.

Zobacz również: Przepisy we Francji – obniżą prędkość maksymalną

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia