Podróż samochodem latem – przydatne akcesoria

106
podróż samochodem latem

Podróż samochodem latem – przydatne akcesoria

Letnie podróże autem kojarzą się nam w wielu przypadkach bardzo przyjemnie chociażby z wyjazdami wakacyjnymi. Aby podróż ta mijała nam jeszcze lepiej, warto doposażyć nasz samochód w pewne akcesoria, które idealnie spiszą się w porze letniej. I nie mówimy tu o takim wyposażeniu jak chociażby klimatyzacja, a o rzeczach w które nasz samochód seryjnie nie wyposażono. Podróż samochodem latem to także względy bezpieczeństwa. Warto jest więc pomyśleć o dodatkowych akcesoriach, które podniosą poziom bezpieczeństwa w kwestii prawidłowego umocowania bagażu. A bardzo często po spakowaniu okazuje się, że tego bagażu jest aż nadmiar.

Podróż samochodem latem – prawidłowo zabezpiecz bagaż

podróż samochodem latem
Letnie podróże niejednokrotnie kojarzą się z przyjemnością

Podczas letnich podróży kwestie bezpieczeństwa są bardzo istotne. Dotyczy to także prawidłowego zabezpieczenia przewożonego bagażu. Pomogą nam w tym specjalne akcesoria do tego celu przeznaczone. Do praktycznie każdego bagażnika możemy dokupić specjalne siatki, pasy i maty antypoślizgowe. Po ich zastosowaniu nasz bagaż nie bagaż nie będzie swobodnie przemieszczał się po powierzchni bagażnika. Warto pamiętać, że w przypadku gwałtownego hamowania nieprawidłowo umocowany bagaż może narobić wiele szkód. Warto pomyśleć o zakupie specjalnych organizerów na butelki. Co prawda większość aut jest wyposażonych w uchwyty na napoje, ale ich liczba może okazać się niewystarczająca jeżeli podróżujemy z całą rodziną.

Podróż samochodem latem – powiększ przestrzeń bagażową

W wielu przypadkach może się okazać, że nasz bagaż nie mieści się w bagażniku. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą producenci oferujący dodatkowe bagażniki dachowe. Ich wybór ku jest naprawdę duży. Dodatkowy boks dachowy jest dużo lepszym rozwiązaniem niż otwarte bagażniki dachowe. Przede wszystkim ze względu na to, że umieszczony w nich bagaż jest zabezpieczony przed złymi warunkami atmosferycznymi. Pamiętajmy, że tego typu bagażnik musi być w prawidłowy sposób dobrany do naszego samochodu. Dla osób aktywnych idealnym rozwiązaniem jest także montaż specjalnego uchwytu do przewozu rowerów. Z reguły montuje się go do klapy bagażnika.

Zobacz również: Akumulator latem – najczęstsze problemy