Nowe funkcje w Mapach Google – od dziś powiadomisz innych kierowców o utrudnieniach

0
1040
Nowe funkcje w Mapach Google

Nowe funkcje w Mapach Google – zero stresu podczas jazdy

Może się mylę, jednak z własnego doświadczenia wiem, że obecnie rzadko kto kupuje specjalną nawigację do samochodu lub korzysta z tej wbudowanej w samochodzie. Nie generalizuję jednak w dobie internetu i smartfonów nawigacja w telefonie jest jednym z nieodłącznych elementów współczesnego kierowcy. Oczywiście, mowa o Google Maps, które w większości smartfonów są wbudowane automatycznie w oprogramowaniach Android i IOS. Nic więc dziwnego, że aplikacja jest coraz bardziej ulepszana. Teraz wprowadzono nowe funkcje, które będą udogodnieniem dla każdego kierowcy.

Nowe funkcje w Mapach Google – zgłoś wypadek lub kontrolę prędkości

Do tej pory nawigacja w mapach Google pozwalała na wytyczenie nam jak najszybszej drogi do wyznaczonego celu. Od teraz mapy rozszerzyły możliwości, które mają na celu poprawić komfort kierowcy. W tym celu wprowadzono nowe funkcje m.in. możliwość zgłoszenia wypadku, kontrolę prędkości lub zator drogowy dzięki czemu można ostrzegać innych o niedogodnościach na drodze.

nowe funkcje w mapach google

Opcja informowania innych, o tym co dzieje się na drodze nie jest nowością dla polskich kierowców. Wiele z nich korzysta z bardzo popularnej aplikacji, która ostrzega o m.in. kontrolach prędkości, fotoradarach, nieoznakowanych radiowozach. Jak widać, rośnie dość duża konkurencja. Dajcie znać czy już korzystaliście z nowych funkcji i czy “zdają one egzamin” ?

Przeczytaj także Klimatyzacja na postoju – uważaj możesz dostać mandat