Nowe stacje ładowania pojazdów na A4 i S8

0
185
Samochody elektryczne

Nowe stacje ładowania pojazdów na A4 i S8

GreenWay Polska poinformowała, że rozszerza sieć i już wkrótce powstaną nowe stacje ładowania pojazdów. Według umowy podpisanej z GDDKiA, firma wybuduje ogólnodostępne punkty ładowania samochodów elektrycznych na MOP-ach przy drogach A4 i S8.

Aż 6 Miejsc Obsługi Podróżnych zostanie wyposażonych w ogólnodostępne punkty ładowania aut elektrycznych. Znajdą się one przy autostradzie A4 na odcinku Wrocław-Katowice i drodze ekspresowej S8 na odcinku Wrocław-Łódź. Na mocy podpisanej obecnie umowy GreenWay Polska będzie dzierżawił fragmenty nieruchomości i dostarczał na nich płatne usługi ładowania elektryków. Stacje wzdłuż tych tras mają szansę powstać w ciągu najbliższego roku. Jednak wyjątkiem jest przedłużenie okresu oczekiwania na przyłączenie do sieci energetycznej.

“Rozbudowa sieci ładowania samochodów elektrycznych o punkty na MOPach przy autostradach i drogach szybkiego ruchu to ważny krok w rozwoju elektromobilności w Polsce. Dzięki temu, kierowcy elektryków będą mieli możliwość przejeżdżania dłuższych odcinków, korzystając z najbardziej komfortowych lokalizacji, jakimi są miejsca odpoczynku, zapewniające najdogodniejszy dostęp do stacji ładowania w trasie.” – mówił Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska

nowe stacje ładowania pojazdów fot: greenway polska
nowe stacje ładowania pojazdów fot: greenway polska

Nowe stacje ładowania pojazdów w 13 lokalizacjach

Przetarg na dostarczenie usług ładowania obejmował w sumie 13 lokalizacji. GreenWay będzie obsługiwał punkty:

  • przy autostradzie A4: MOP Krajków Południe, MOP Przysiecz, MOP Jankowice Wielkie i MOP Proboszczowice,
  • a przy drodze ekspresowej S8: MOP Chojny i MOP Dąbrowa Wielka.

Obecnie GreenWay Polska planuje jeszcze w tym roku zainstalować pierwsze w kraju ultraszybkie ładowarki o mocy do 350kW. Znajdą się one na autostradzie A1 na odcinku Grudziądz-Toruń (MOP Malankowo w obu kierunkach).

Przeczytaj także Samochody elektryczne będą tak samo głośne jak auta spalinowe. Zapadła decyzja KE dotycząca systemu AVAS