Jazda samochodem podczas upałów – jak sobie poradzić ?

306

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jazda samochodem podczas upałów

Jazda samochodem podczas upałów – jak sobie poradzić ?

Niedawno przez Polskę przechodziły fale upałów, które nie zawsze są pozytywną stroną wakacji. Wysokie temperatury mogą stanowić nawet zagrożenie dla zdrowia lub życia. Bardzo niebezpieczna jest także jazda samochodem podczas upałów, podczas której szybciej odczuwamy zmęczenie, rozdrażnienie i dekoncentrację. Przeczytaj, jak radzić sobie z wysokimi temperaturami za kierownicą.

Włącz klimatyzację

Brzmi banalnie, ponieważ jeśli ktoś ma auto wyposażone w klimatyzację nie wyobraża sobie bez niej życia. Warto jednak pamiętać, aby nie różnica między temperaturą zewnętrzną a wewnętrzną nie była zbyt duża, ponieważ może to skutkować przeziębieniem. Zadbajmy także o odpowiedni ubiór dzięki któremu łatwiej zniesiemy wysokie temperatury. Warto postawić na jasne, przewiewne, bawełniane ubrania które wpłyną na komfort podróżowania.

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia