Posypią się mandaty za blokowanie korytarza życia?

424

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Posypią się mandaty za blokowanie korytarza życia?

Posypią się mandaty za blokowanie korytarza życia?

Kilka dni temu na autostradzie A4 pod Wrocławiem doszło do wypadku dwóch ciężarówek. W związku z tym, że do poszkodowanych musiały się dostać służby ratownicze kierowcy utworzyli korytarz życia. Problem w tym, że część z nich wykorzystała go, aby zawrócić z trasy i nie stać w korku. Policja zapowiada, że nieodpowiedzialni kierowcy zostaną ukarani mandatami. Jednak polskie prawo nie nakłada obowiązku utworzenia korytarza życia…

Mandaty za blokowanie korytarza życia

Korytarz życia staje się coraz powszechniejszym zachowaniem wśród kierowców podczas wypadków drogowych w szczególności na autostradach. Tworzy się je po to, aby ułatwić służbom ratunkowym jak najszybszy dostęp do miejsca zdarzenia. Jednak, nie zawsze wygląda to tak jak powinno. Idealnym przykładem stała się niedawna sytuacja na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Wzburzeni kierowcy stojąc w kilkukilometrowym korku podczas utworzenia korytarza życia zamiast zapewnić odpowiednią ilość miejsca na przejazd służb postanowili… zawracać. Film, który to obrazuje został opublikowany za pomocą profilu Korytarz Życia – Włącz Myślenie. Możecie go obejrzeć tutaj:

Policja jest w trakcie identyfikacji pojazdów, które znalazły się na filmie. Jednak należy pamiętać, że jedyne co obecnie funkcjonariusze mogą zrobić to wystawić mandat za jazdę pod prąd. Niestety, mimo rządowych projektów, nadal polskie prawo nie reguluje kar za nie utworzenie korytarza życia. A w tej sytuacji… Sami oceńcie.

Przeczytaj także Wakacje 2019 – wypadki drogowe podsumowanie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia