Wakacje 2019 – wypadki drogowe podsumowanie

449

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ogólnopolska akcja policji - kierowcy zawodowi miejcie się na baczności 

Wakacje 2019 – wypadki drogowe podsumowanie

Czas wakacji i powroty z urlopów dobiegają końca. Ten okres jest wyjątkowo intensywny w wyjazdy, a co za tym idzie – na drogach występuje więcej wypadków. Najczęściej, spowodowane są one niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze. Nadszedł czas, aby krótko podsumować tegoroczne wakacje.

Wakacje 2019 - wypadki drogowe podsumowanie

Przez cały okres wakacji na stronie policji można było znaleźć mapę podsumowującą ilość wypadków. Niestety, do 1 września na drogach miało miejsce aż 582 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W większości spowodowane one były nadmierną prędkością. Na znaczenie prędkości wskazują policyjne statystyki. W 2018 r. niedostosowanie prędkości do warunków ruchu było drugą najczęstszą przyczyną wypadków. Ponad 1/3 (35,7%) wszystkich ofiar śmiertelnych zginęła w zdarzeniach, do których przyczyniła się nadmierna prędkość. „Wysoka prędkość jest ryzykowna z wielu powodów. Po pierwsze mamy mniej czasu na reakcję w razie zagrożenia, bo w każdej sekundzie przejeżdżamy większy dystans niż przy niższej prędkości. Po drugie wydłuża się nasza droga hamowania. Ostatecznie w razie kolizji wraz z prędkością zwiększa się siła uderzenia. Ma to wpływ m.in. na to, jak poważne obrażenia mogą odnieść uczestnicy wypadku” – mówi Zbigniew Weseli, ekspert Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Wypadki drogowe – nadmierna prędkość najczęstszą przyczyną

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia