Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 KM

0
352
Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 KM

Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 KM

Renault Kangoo jest jednym z najbardziej popularnych dostawczaków w Europie. Francuzi robią wszystko by jeszcze bardziej go ulepszyć. Robią wszystko by Kangoo utrzymał swoją pozycję na rynku. W związku z czym są o krok do przodu i stworzyli już nawet dostawcze auto na baterie – Renault Kangoo ZE 33. Wszystkie auta dostawcze Renault łączy jedna wspólna ale jakże ważna cecha – oszczędność silnika i pojemność. Kangoo znalazł się w czołówce sprzedaży.

Nie ciężko zauważyć na drogach białe bądź srebrne auta dostawcze. My testowaliśmy samochód w kolorze czerwonym. I może to mało istotny szczegół ale jakże pomysłowy. W trakcie testów nie obyło się bez spojrzeń innych kierowców na nasze auto. A gdybyśmy dodali do niego również reklamę? Hmm… Kolor w tym przypadku pełni rolę reklamy. Więc dobrze jest się zastanowić przy kupnie nad jego kolorem. Sprawdźmy więc jak sprawdza się wersja  Express na drodze…

Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 KM

A teraz okiem technicznym

Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 KM – Silnik/skrzynia

Silnik naszej blaszanki to turbodiesel 1.5 dCi generujący moc maksymalną 90KM. Ci, którzy znają markę Renault wiedzą o jakim silniku mowa – bardzo oszczędnym. Posiada mechanizm Stop&Start oraz system odzyskiwania energii podczas hamowania. Jest również dynamiczny, co pozwala na sprawne manewry na drodze. Do jazdy nie potrzebuje zbyt wiele paliwa, na zatankowanym do pełna można przejechać 800 km.

Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 KM

 

Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 KM – Zawieszenie/koła/hamulce

Cechą charakterystyczną aut dostawczych Renault jest miękkie zawieszenie. W blaszankach sprawdza się doskonale. W autach dostawczych nie powinno być problemu z dojazdem w różne miejsca, nawet te mniej dostępne. Dlatego dzięki temu zawieszeniu nasz komfort podróży się podnosi. Dołączmy do tego lekko i pewnie działający układ kierowniczy i mamy duet idealny. To o co można się przyczepić to koła, a właściwie ich wielkość 195/65/15. Są one zbyt małe jak na samochód o takiej masie. Po pierwsze nie wyglądają estetycznie. Po drugie taki samochód łatwiej wytrącić z właściwego toru jazdy, szczególnie jak jest mokra nawierzchnia. Ich przyczepność dobra nie jest.

Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 KM

Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 KM – Ekonomia

Średnie spalanie naszego testowanego samochodu według producenta wynosi 4,2-4,7l/100km. W naszym teście wyszło trochę inaczej. Spalanie wyniosło 5,5l/100km. Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo dobry wynik. Samochód dostawczy o masie 1280-1480 kg (min-max) zatankowany do pełna jest w stanie przejechać 800 km. Uważam, że jest to dobry wynik. A samochód jest wart uwagi, szczególnie w tym czerwonym kolorze.

Przeczytaj o elektryku Renault Kangoo ZE 33 czyli dostawczak na baterie