Piątki i soboty to najbardziej niebezpieczne dni na polskich drogach

292

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Piątki i soboty to najbardziej niebezpieczne dni na polskich drogach

Piątki i soboty to najbardziej niebezpieczne dni na polskich drogach

Według policyjnych statystyk weekend okazuje się być najbardziej niebezpiecznym okresem  w całym tygodniu na polskich drogach. W piątki ma miejsce najwięcej wypadków, a w soboty ginie w nich najwięcej osób.

Od piątkowego popołudnia możemy zaobserwować wzmożony ruch, w szczególności na drogach poza miastem. Wiele osób decyduje się na dalsze wyjazdy na odpoczynek lub do rodziny. Mogłoby się wydawać, że w wolne dni, kiedy kierowcy nie muszą się nigdzie spieszyć to na drogach powinno być bezpieczniej. W rzeczywistości jest niestety odwrotnie. W ubiegłym roku według danych policyjnych najwięcej wypadków odnotowano właśnie w piątki (16,5% wszystkich zdarzeń), a najwięcej osób zginęło w soboty (16,2%) i w piątki (16,1%).”Na statystyki dot. wypadków w piątki i soboty ma wpływ kilka czynników. Po pierwsze w wielu miejscach, np. na drogach wylotowych z dużych miast mamy do czynienia ze zwiększonym natężeniem ruchu. Wiele osób właśnie w weekendy spożywa alkohol i niektórzy kierowcy decydują się prowadzić pod jego wpływem. Po trzecie zdarza się, że w dni wolne od pracy za kierownicę wsiadają osoby, które nie robią tego na co dzień i mają w tym mniejszą wprawę” – tłumaczy Zbigniew Weseli, ekspert Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Piątki i soboty to najbardziej niebezpieczne dni

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia