Trafic L2 diesel 2.0 160KM automat przystosowany do wózka

0
116
Trafic L2 diesel 2.0 160KM automat

Trafic L2 diesel 2.0 160KM automat

Pasażerski dostawczak, tak można nazwać nowe Renault Trafic. Trafic nie jest nowym samochodem, było już kilka generacji tego modelu a z każdym ulepszeniem chce się go jeszcze bardziej. Wiadomo nie jest to samochód do miasta pod względem zaparkowania czy poruszania się po zatłoczonym mieście. Ale nowy Trafic jest idealny dla przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Idealny podjazd, pod który podjedzie każdy wózek niezależnie od rozstawu kół. A w środku miejsce przeznaczone dla osoby na wózku, w którym to zostanie ona przypięta i “unieruchomiona” na tyle aby swobodnie i bez stresu móc podróżować.

Samochód ten jest idealny do podróży, bo daje podróżującym nim pasażerom komfort jazdy co w trasach jest wręcz wymagane. Trafic daje się poznać od nieco innej strony, bo to, że podróżowanie nim jest na naprawdę wysokim poziomie  potwierdzi każdy kto jeździł poprzednimi wersjami ale wielki plus za to, że Renault nie ogranicza się tylko do przewozu ludzi sprawnych tylko również tych, którzy potrzebują pomocy. I warto tu zaznaczyć (!), że ludzie na wózkach nie podróżują nim mniej komfortowo. Oby powstawało więcej takich modeli a ludzie niesprawni żyli bez barier, a podróżowanie w normalnych, przyzwoitych warunkach daje im taką możliwość.

Trafic L2 diesel 2.0 160KM automat

Trafic L2 diesel 2.0 160KM automat – Silnik/skrzynia

To, że Renault jest liderem samochodów użytkowych nikogo nie powinno dziwić. Więc by nie wypaść z obiegu musieli dostosować panujące normy do swoich samochodów. I w ten sposób z silnika 1.6 z podwójnym turbo, który stał się mało ekonomiczny i szkodliwy dla środowiska pojawił się silnik 2.0 dCi generujący moc 160 KM. My mieliśmy okazję testować “odnowionego” Trafica (wreszcie) w automacie ze skrzynią EDC o 6 przełożeniach. Świetnie poradził sobie z płynnym i szybkim przerzucaniem biegów, bez zbędnych szarpnięć.

Trafic L2 diesel 2.0 160KM automat

Trafic L2 diesel 2.0 160KM automat – Zawieszenie/koła/hamulce

Trafic po faceliftingu nie tylko świetnie wygląda ale równie dobrze się nim podróżuje. Nie słychać zbędnych dźwięków m.in. głośnego dźwięku silnika czy szarpnięć podczas zmiany biegów. W aucie jest cicho. Nowe Renault Trafic zapewnia dobrą dynamikę jazdy, jego zawieszenie i układ kierowniczy zapewniają pewne prowadzenie nawet na nierównej nawierzchni czy na krętych drogach. Warto zaznaczyć, że prowadząc auto nie czujemy jego masy, a waży prawie 2,5 tony. To tylko oznacza jak wygodnie się go prowadzi.

Trafic L2 diesel 2.0 160KM automat

Trafic L2 diesel 2.0 160KM automat  – Ekonomia

W naszym teście spalanie średnio wyniosło 9l/100 km. Wypada ono bardzo przyzwoicie mając na uwadze, że auto tak jak wspomniałam waży 2,5 tony.

Przeczytaj Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM automat wersja długa osobowa 8 osób