Znane związki wśród osób niepełnosprawnych

409

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niepełnosprawnych

Każdy zasługuje na prawdziwą miłość. Aktualnie temat związków osób niepełnosprawnych nie jest już spychany na margines. W mediach mamy coraz więcej przykładów znanych niepełnosprawnych, którzy wiodą szczęśliwe rodzinne życie. Warto ich poznać!

Monika Kuszyńska

Piosenkarka, która rozpoznawalność zdobyła przede wszystkim jako wokalistka zespołu Varius Manx. Była z nim związana przez dziesięć lat. Maj 2006 roku – wracając z koncertu, cały zespół ulega poważnemu wypadkowi samochodowemu. Wokalistka w konsekwencji doznała przerwania rdzenia kręgowego. Miała wówczas 26 lat. Monika Kuszyńska do dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Podczas rehabilitacji związała się z Jakubem Raczyńskim, którego poznała wiele lat wcześniej, przy okazji współpracy z zespołem Varius Manx. 30 lipca 2011 roku para wzięła ślub. W 2017 roku urodził się ich syn Jeremi, a rok później małżeństwo powitało na świecie córkę Kalinę. Monika Kuszyńska na co dzień wspiera również liczne akcje dotyczące aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Niepełnosprawnych

Krzysztof Cegielski

Żużlowiec, medalista m.in. indywidualnych Mistrzostw Europy czy drużynowych Mistrzostw Świata. W 2003 roku w trakcie zawodów uległ poważnemu wypadkowi, kiedy rywal z całym impetem uderzył w motocykl polskiego zawodnika. Na skutek wypadku został uszkodzony rdzeń kręgowy, a sam sportowiec do dziś porusza się na wózku inwalidzkim. W 2014 roku wziął ślub z koszykarką Wisły Kraków – Justyną Żurowską. Po latach Krzysztof Cegielski przyznał, że jednym z jego największych przeżyć była możliwość poruszania się bez wózka na własnym ślubie. W 2017 roku przyszła na świat córka pary, zaś w 2020 roku urodził się ich syn.

Andrea Bocelli

Śpiewak, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Andrea Bocelli od urodzenia miał problemy ze wzrokiem, gdzie zdiagnozowano u niego wrodzoną jaskrę. Mając 12 lat, grając w piłkę nożną, doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. W konsekwencji całkowicie utracił wzrok. Ze swoją byłą żoną (para rozwiodła się po 10 latach małżeństwa) ma dwóch synów: Amosa i Matteo. Krótko po rozwodzie Andrea Bocelli poznał swoją kolejną partnerkę – Erice. Jak później przyznawał w wywiadach, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Początkowo uchodzili za parę kontrowersyjną, głównie ze względu na sporą różnicę wieku (26 lat), jednak zakochanym to nie przeszkadzało. Po 12 latach związku wzięli ślub. Erica jest również menadżerką słynnego śpiewaka. Towarzyszy mu we wszystkich koncertach. W 2012 roku na świat przyszła ich córka Virginia. Wspomniany syn Matteo również jest wokalistą, m.in. wraz z ojcem wydali singiel „Fall on me”.

Nick Vujicić

Australijski ewangelizator i mówca motywacyjny wraz ze swoją żoną Kanae tworzą prawdopodobnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych par wśród osób niepełnosprawnych. Nick Vujicić urodził się z zespołem tetra-amelia, czyli całkowitym brakiem kończyn. Jako chłopiec chciał popełnić samobójstwo, gdyż nie mógł pogodzić się ze swoją niepełnosprawnością. Będąc dorastającym chłopakiem, obawiał się, że żadna dziewczyna nie będzie chciała stworzyć z nim związku. W trakcie jednego z wystąpień poznał swoją przyszłą żonę. W 2012 roku wzięli ślub. Rok poźniej urodził się ich pierwszy syn Kiyoshi, w 2015 r. drugi syn Dejan, zaś w 2017 r.  na świecie pojawiły się bliźniaczki – Olivia i Ellia.

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/11/06/dieta-osob-niepelnosprawnych-ruchowo/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia