Naturalne triki na stres – jak je zredukować?

0
53

Stres każdemu z nas ostro daje się we znaki, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Niestety po jakimś czasie nasze ciało zaczyna się buntować. Jak zredukować stres i towarzyszące mu napięcie? Pomyśl chwilę i poznaj sprawdzone, a zarazem skuteczne triki na stres w Twoim organizmie. To naprawdę proste – i niezwykle ważne!

Triki na stres – sen i dieta

Niestety w dobie ciągłego zabiegania i nienormowanego czasu pracy często jesteśmy niewyspani. A to właśnie sen odpowiada za główną regenerację organizmu. Bez odpowiedniej ilości snu stajemy się zmęczeni, rozdrażnieni, a co za tym idzie – zestresowani. Każdemu z nas wydaje się, że doskonale zna swój zegar biologiczny. Mimo to warto pamiętać, że średnia norma to około 8 godzin nieprzerwanego snu.  „Jesteś tym, co jesz”. Niestety nasza dieta (albo jej brak!) tylko potęguje stres w naszym organizmie. Co zatem jeść, by się nie stresować? Przede wszystkim, dobierając składniki, zadbajmy, aby w naszym organizmie nie brakowało witaminy B, magnezu i flawonoidów. Jeśli chodzi o triki na stres w codziennej diecie, to pamiętajmy o dostarczaniu odpowiedniej porcji warzyw i owoców. Czerwone, smażone mięso warto zamienić np. na gotowany drób, a najlepiej rybę. Doskonałym źródłem diety są różnego rodzaju nasiona, np. słonecznika. Krótko mówiąc – dieta ma być prosta i lekkostrawna.

Triki na stres – napoje

Nie oszukujmy się, większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Pamiętajmy jednak o zdroworozsądkowej ilości – nadmiar kofeiny powoduje m.in. przyspieszenie czynności serca, a w rezultacie – stres. Strzałem w dziesiątkę może być filiżanka zielonej herbaty z rana. Nie tylko koi nerwy, ale i m.in. reguluje przemianę materii. Oprócz kawy należy również ograniczyć spożywanie słodkich napojów i alkoholu. W razie większego stresu i zmęczenia pamiętajmy o sprawdzonych naparach z melisy.

Triki na stres – spacer i podejście

Oczywiście w dobie pandemii koronawirusa musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Świeże powietrze jest jednak potrzebne naszemu organizmowi niezależnie od okoliczności. Wybierzmy swoje ulubione, niezatłoczone miejsce o odpowiedniej porze i pamiętajmy o codziennym, choć krótkim spacerze. Dzięki temu dostarczymy odpowiednią porcję tlenu do mózgu, wyregulujemy oddech, a tym samym poprawimy sobie nastrój.

Triki na stres – relaks

Niezależnie od typu naszej pracy, stylu życia czy możliwości finansowych, zadbajmy o to, by każdego dnia mieć godzinę tylko dla siebie. A co wtedy? Oddajmy się naszym przyjemnościom – książce, ciepłej kąpieli, słuchaniu muzyki, to sprawdzone triki na stres. Dziś większość z nas uwielbia spędzać wolny czas przed ekranem komputera lub smartfonu (jakby w ciągu dnia było tego mało!). Pamiętajmy jednak, że zbyt częsty kontakt z tymi urządzeniami nie wpływa dobrze na stres – zwłaszcza przed snem.

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/11/24/swieta-w-polsce-ktore-zapozyczamy/