Gwiazdy, które wspierają osoby niepełnosprawne

627

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Osoby niepełnosprawne najczęściej potrzebują mentalnego wsparcia – pragną zostać zauważone. W Polsce mamy wiele znanych osobistości ze świata show-biznesu, które działają na rzecz osób z niepełnosprawnością. Tym samym wspierają ich m.in. w rozwijaniu swoich talentów czy dotarcia do upragnionego celu.

Gwiazdy wspierają niepełnosprawnych – Anna Dymna

Słynna polska aktorka teatralna i filmowa jest obecnie prawdopodobnie jedną z ikon działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W 2003 roku założyła fundację Mimo Wszystko opiekującą się dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Podopieczni z całego kraju mają możliwość korzystania z działalności fundacji. Fundacja m.in. dofinansowuje stypendia czy rehabilitacje. Ponadto uzdolniona wokalnie niepełnosprawna młodzież co roku ma szanse wziąć udział w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. W trakcie każdej edycji młodzi artyści w różnym wieku, biorąc udział w konkursie, jednocześnie występują wraz ze znanymi polskimi wykonawcami.

Osoby niepełnosprawne, wsparcie – Joanna Brodzik

Aktorka od lat w swoim rodzinnym województwie lubuskim wspiera tamtejszy festiwal wokalno-muzyczny dla osób z niepełnosprawnością. Kilka lat temu założyła fundację Opiekun Serca zajmującą się szeroko pojętą działalnością na rzecz poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych. Tym samym fundacja, oraz jej członkowie wspierają osoby niepełnosprawne nie tylko w aktywizacji zawodowej, ale i społecznej. Jednym z projektów działalności jest #GraZamiana, w trakcie której osoby pełnosprawne „losują swoją niepełnosprawność”, a następnie m.in. muszą poruszać się na wózku lub mieć zasłonięte oczy. Dzięki temu każdy gracz poznaje świat danej niepełnosprawności.

Osoby niepełnosprawne, wsparcie – Ewa Błaszczyk

11 maja 2000 roku córka aktorki, Aleksandra, w wyniku zakrztuszenia się tabletką zapadła w śpiączkę. Dwa lata później Ewa Błaszczyk założyła fundacje Akogo?. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci wymagających leczenia po ciężkich urazach. Dzięki działalności fundacji w 2012 roku udało się otworzyć pierwszą w Polsce klinikę Budzik dla dzieci wymagających takiej specjalistycznej terapii. Wielu pacjentów zostało już wybudzonych, dzięki działalności fundacji. Każdego roku trafiają tam dziesiątki pacjentów z ciężkimi urazami neurologicznymi.

Osoby niepełnosprawne, wsparcie – Anna Lewandowska

Polska sportsmenka, trenerka personalna. W szerokim gronie odbiorców znana jest nie tylko jako żona słynnego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Anna Lewandowska od lat zajmuje się propagowaniem zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Jakiś czas temu objęła również funkcję prezesa Olimpiad Specjalnych Polska. Członkowie tej organizacji wspierają aktywizację sportową osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jak sama przyznaje, jest to dla niej wielka duma, a sama idea to doskonały punkt motywacyjny do tego, by za wszelką cenę stawiać czoła swoim przeciwnościom.

Osoby niepełnosprawne, wsparcie – Przemysław Kossakowski

Polski dziennikarz, dokumentalista, a także podróżnik. W 2020 roku wziął udział w programie „Down the road – zespół w trasie”, gdzie wraz z szóstką osób z zespołem Downa wybrał się w podróż po sześciu krajach. Program zyskał w Polsce ogromną popularność. Zabawne sytuacje i wzruszające rozmowy zapadły w pamięć i serca wielu Polakom. Widzowie oglądając program kolejny raz zrozumieli, że niepełnosprawni zwyczajnie pragną kochać i spełniać swoje marzenia.

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/11/25/naturalne-triki-na-stres/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia