Gwiazdy – od ubóstwa do milionów

183

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Droga do sukcesu bywa bardzo kręta. Gwiazdy show-biznesu są na to najlepszym dowodem. Dziś mają wszystko, lecz kiedyś nie mieli nic. Poznajcie historie sław, które są dowodem na to, że w życiu nie można się poddawać. 

Gwiazdy – bieda i przestępstwo 

Kilka lat temu, w emocjonalnym przemówieniu, piosenkarka Madonna opowiedziała o warunkach, w jakich przyszło jej żyć, zanim stała się światową gwiazdą. Wokalistka musiała mieszkać w najbiedniejszych dzielnicach Nowego Jorku, często nie starczało jej na podstawowe opłaty. Ponadto była ofiarą wielu brutalnych napaści. By zarobić, pracowała także w restauracjach typu fast-food. Jennifer Lopez, jedna z najpopularniejszych artystek na świecie z kolei wychowywała się na biednych przedmieściach Nowego Jorku. Tam od wczesnej młodości musiała zarabiać na swoje utrzymanie. Oprah Winfrey, słynna dziennikarka, a zarazem pierwsza czarnoskóra miliarderka na świecie, jako dziewczynka musiała chodzić w sukienkach wykonanych z worków na ziemniaki! 

Gwiazdy – ubóstwo i trud 

Wielu artystom do dziś nie uderzyła „woda sodowa” do głowy. Dlaczego? Pamiętając, jak ulotna jest wartość pieniądza, twardo stąpają po ziemi. Jeśli chodzi o skrajne ubóstwo, to doskonałym przykładem jest gwiazda serialu „Seks w wielkim mieście”, Sarah Jessica Parker. W domu rodzinnym aktorki nie obchodzono świąt Bożego Narodzenia czy urodzin. Rodziców zwyczajnie nie było stać na taki wydatek. Z kolei Sylwester Stalone, by mieć na podstawowe utrzymanie, musiał sprzedać własnego psa. Hilary Swank przyznała, że w przeszłości musiała mieszkać z matką w samochodzie, a na swojej pierwszej produkcji zarabiała jedynie 75 dolarów dziennie. Raper Jay-Z wychował się na Brooklynie i jak sam twierdzi – połowę życia spędził na ulicy. Dziś wraz ze swoją żoną, słynną wokalistką Beyonce, tworzą jedną z najbardziej przedsiębiorczych par na świecie.

Gwiazdy – dramaty i wstyd 

Oprócz braku pieniędzy gwiazdy musiały mierzyć się z trudnymi sytuacjami w rodzinie. Demi Moore w dzieciństwie była wychowywana przez drugiego męża swojej matki. Jej biologiczny ojciec zostawił ją jeszcze przed porodem. Rodzina, goniąc za pracą, ciągle się przeprowadzała. W swojej autobiografii wyznała, że matka sprzedała ją obcemu mężczyźnie za 500 dolarów. Piosenkarka Shania Twain jako dziewczynka mieszkała w domu bez wody i ogrzewania. Do szkoły chodziła głodna, jednak jej rodzice wstydzili się do tego stopnia, że zabronili jej mówić o ich trudnej sytuacji nauczycielom i kolegom ze szkoły. Początki Walta Disneya, kultowego twórcy bajek, również nie były usłane różami. Jego pierwsza firma produkująca kreskówki zbankrutowała, a on z głodu czasem musiał jeść karmę dla psa.

Gwiazdy – trudne chwile polskich celebrytów

Nasze rodzime gwiazdy także nie miały lekko, zanim dotarły na szczyt. Aktor Zbigniew Zamachowski wychowywał się w małym miasteczku, w domu bez prądu. Jak wspomina, na śniadanie zjadał chleb umoczony w wodzie z cukrem. Do biedy w przeszłości otwarcie przyznaje się również Anna Lewandowska. Słynna trenerka personalna w jednym z wywiadów wyznała, że gdyby nie pomoc ze strony Caritasu, to jej rodzina nie miałaby co jeść ani w co się ubrać.

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/12/11/kompleksy-gwiazd-show-biznesu/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia