Postanowienia noworoczne – tradycyjne i nietypowe

196

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Postanowienia noworoczne

 „Schudnę, rzucę palenie, zrobię porządki”– postanowienia noworoczne w większości przypadków tracą na ważności już na początku stycznia. Wśród typowych pozycji mamy także te znacznie mniej znane. Czy wśród nich są i Wasze postanowienia? 

Postanowienia noworoczne – zdrowie 

Porzucenie chęci sięgnięcia po papierosa – to prawdopodobnie jedno z najbardziej znanych, noworocznych postanowień. O tragicznych skutkach palenia wiemy wszyscy. Mimo to nałóg potrafi przejąc tak skuteczną kontrolę, że nawet najbardziej zdeterminowani ulegają pokusie sięgnięcia po papierosa. Wśród topowych noworocznych postanowień znajduje się także troska o kondycję fizyczną. Zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawa sylwetki ciała – na początku stycznia wiele sal fitness pęka w szwach. W ramach zadbania o zdrowie pragniemy zmienić także nawyki żywieniowe. 

Postanowienia noworoczne – organizacja 

W Twoim domu jest wieczny bałagan i nic nie można w nim znaleźć? Nowy rok to doskonały moment, by pozbyć się zbędnych rzeczy z otoczenia. Ile od dawna nieużywanych staroci każdy z nas przechowuje to doskonale wiemy. Bo jak mawia słynne powiedzenie „może się jeszcze kiedyś przyda”  Zdecydowanie czas zrobić miejsce na nowe. Dzięki zapanowaniu nad bałaganem można cieszyć się pięknym wnętrzem nie tylko od święta. 

Postanowienia noworoczne – relacje 

Wirtualna rzeczywistość organizuje nam większość dnia. Niestety, nadal nie zdajemy sobie sprawy, jak przebywanie w sieci wpływa na naszą relację z otoczeniem. W dobie ciągłej gonitwy za pieniądzem nie mamy czasu dla bliskich. Noworoczne postanowienie to dobry moment, by na chwilę odłożyć smartfony i zwyczajnie pobyć z tymi, których kochamy. Z kolei sam internet niech będzie doskonałym narzędziem umożliwiającym kontakt z bliskimi, z którymi akurat nie możemy spotkać się fizycznie. 

Postanowienia noworoczne – relaks 

Skutkiem aktualnie ciągłego zabiegania jest kompletny brak czasu dla siebie. Niech nie tylko święta będą pretekstem, by zresetować naszą głowę. Gorąca kąpiel, chwila z ulubioną książką, słuchanie muzyki czy kilkuminutowy spacer z psem na świeżym powietrzu – to tylko niektóre nawyki, które pomagają zadbać o kondycję psychiczną. Łatwo, prosto i przyjemnie – dlatego też króluje wśród noworocznych postanowień. 

Postanowienia noworoczne – mniej typowo 

Noworoczne postanowienia bywają także mniej typowe, a jednocześnie mocno związane m.in. z naszym samorozwojem. Przykładowo doskonałym postanowieniem może być po prostu pokochanie samego siebie, oraz nabranie dystansu do otaczającej rzeczywistości. Celem noworocznym może być również spróbowanie czegoś nowego – jedzenie, sport, fryzura – opcji jest tak wiele, a wszystko po to, by poszerzyć swoje horyzonty. Początek roku może być okazją do większej otwartości na ludzi – także w najbliższym otoczeniu. Z drugiej strony zadbajmy o asertywność – świadomie, by zadbać przede wszystkim o siebie i swoje samopoczucie. 

Postanowienia noworoczne – dlaczego mamy problem? 

Postanowienia noworoczne zwykle „tracą na ważności” już na początku stycznia. Dlaczego? Po pierwsze poświąteczny powrót do szarej rzeczywistości powoduje, że motywacja zaczyna spadać. Ponadto w wielu przypadkach w teorii marzymy o lepszym życiu, a praktyce wprost przeciwnie – boimy się zmian. Dlatego w trakcie noworocznych postanowień warto oszacować realność ich wykonania. Jeśli już jesteś pewny co chcesz osiągnąć, przygotuj sobie konkretny plan działania, w którym krok po kroku będziesz dążyć do celu.

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/12/25/sposoby-na-poprawe-humoru/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia