Sposoby na poprawę humoru

207

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sposoby na poprawę humoru

Stres jest obecnie stałym elementem naszego życia. Niestety długotrwale utrzymujący się wpływa niekorzystnie zarówno na kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Na szczęście istnieją proste sposoby na poprawę humoru, które uwaga – możemy zastosować nawet w pięć minut!

Sposoby na poprawę humoru – relaks 

W ciągłym pędzie życia zapominamy znaleźć czas dla siebie. To duży błąd. Chwila z ulubioną książką, gorąca kąpiel, słuchanie muzyki. A to wszystko np. z dodatkiem zapachowych świec, lub kadzidełek. Co więcej, to właśnie zapachy doskonale stymulują liczne obszary naszego mózgu, chociażby ze względu na przywoływanie miłych skojarzeń. Podobnie kolorystyka w pomieszczeniu także dobrze wpływa na nasze psychiczne samopoczucie. 

Sposoby na poprawę humory – bliscy 

W dobie pandemii bezpośrednie spotkania są dziś utrudnione. Całe szczęście nowoczesna technologia umożliwia nam stały kontakt z najbliższymi. Dlatego jeśli masz chandrę, zadzwoń do mamy, siostry, brata, przyjaciółki. Nie możemy zagwarantować, że pomoże rozwiązać Twoje problemy. Na pewno jednak otrzymasz wsparcie, którego tak bardzo teraz potrzebujesz! Rozmowa z bliską osobą to także doskonały moment, by zatrzymać się w ciągłym zabieganiu. W ten sposób uwolnisz choć na chwile swój umysł od codziennych trosk. 

Sposoby na poprawę humoru – notatki 

Często zły nastrój bierze się z naszej ogólnej samooceny i postrzegania własnej rzeczywistości. Sposoby na poprawę humoru to także dostrzeganie pozytywów, które nas otaczają. Dlatego jeśli dręczy Cię poczucie frustracji i rezygnacji, weź kartkę i długopis. Następnie wypisz np. wszystkie swoje zalety, oraz to, co Ci się udało osiągnąć w ostatnim czasie. Mogą to być nawet najdrobniejsze rzeczy! Zapewniamy, że zaskoczy Cię przeważająca ilość plusów w Twoim życiu. 

Sposoby na poprawę humoru – ruch 

Endorfiny, dopamina, serotonina – to hormony, które należy stale aktywizować, by czuć dobrą kondycję psychiczną. Nic tak nie wspiera tego procesu jak aktywność fizyczna – oczywiście z umiarem, ale regularnością. Sport, taniec czy zwykły spacer – bez różnicy. Grunt, by sprawiało przyjemność i zostawiało dobre samopoczucie na dłuższy czas. Nie zapomnij także o tym, by choć 15 minut dziennie spędzić na świeżym powietrzu. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy brakuje nam naturalnego światła słonecznego. A skoro o nim mowa to pamiętaj o uzupełnianiu w okresie jesienno-zimowym witamin, m.in. z grupy C i D, które są odpowiedzialne za odporność organizmu.

Sposoby na poprawę humoru – dieta 

Dieta lekkostrawna ma istotny wpływ na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Dotyczy to zwłaszcza osób funkcjonujących w siedzącym trybie pracy. Twoja dieta powinna być bogata w np. takie składniki jak: magnez, witaminy B,C,D, kwasy DHA czy trypofan. Przy złym humorze zaleca się zjedzenie czekolady, która zawiera m.in. cenne źródła magnezu wspierającego funkcjonowanie układu nerwowego. Ze względu na cenne właściwości, jak i najniższą kaloryczność najlepszym wyborem jest czekolada gorzka.  

Sposoby na poprawę humoru – technologia 

Internet, w tym media społecznościowy to nieodłączny element naszej codzienności. Przeglądając jednak profile znajomych, celebrytów, porównujemy z nimi nasze życie. W efekcie nie zauważamy, gdy popadamy w spirale zaniżania samooceny. Dlatego dla jej poprawy zwyczajnie dobrze jest internet wyłączyć. Dzięki temu przypomnimy sobie, jak dobrze jest żyć poza światem wirtualnym.

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/?p=104013&preview=true – Rodzaje kaw – która najlepsza?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia