SUBARU IMPREZA GT Hybrid 2.0 i-S e-Boxer

443

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Legendarna japońska marka postanowiła wszystkich zaskoczyć i model Subaru Impreza piątej generacji z klasycznego sedana przekształcić w 5-drzwiowego hatchback’a. SUBARU IMPREZA GT Hybrid 2.0 i-S e-Boxer jako klasyczny model segmentu C, oficjalnie zadebiutował w Europie jesienią 2017 roku. Auto z miejsca wywołało sporo komentarzy. Choć zmieniła się linia nadwozia to jednak pewne standardy marki pozostały niezmienne. Świetne warunki jezdne i dbałość o bezpieczeństwo – o to czym wyróżnia się najnowsze Subaru Impreza.

SUBARU IMPREZA GT Hybrid 2.0 i-S e-Boxer – silnik i skrzynia biegów

Testowany przez nas model posiadał wolnossący silnik 2.0 o mocy 150 KM wsparty dodatkowo 17-konnym silnikiem elektrycznym. Choć boxer nie ma turbodoładowania to jest w nim moc. Niestety troszkę gorzej już z dynamiką. Owszem elektronicznie zespół napędowy ma za zadanie dostosować do warunków jazdy dystrybucję mocy między dwulitrowym silnikiem a silnikiem elektrycznym, niemniej 100 km/h auto osiąga w 9,8 sekundy. Co do spalania to w mieście jest to blisko 8 litrów, zaś na trasie 7,5. Dopełnieniem japońskiej myśli motoryzacyjnej jest automatyczna skrzynia biegów CTV, która płynnie i cicho pracuje.  

SUBARU IMPREZA GT Hybrid 2.0 i-S e-Boxer – zawieszenie

Symetryczny napęd 4×4 z systemem aktywnego rozdziału momentu obrotowego między kołami, sprawia, że auto świetnie pokonuje zakręty. Nie ma również tendencji do przechylania się. Bardzo dobrze utrzymuje też przyczepność do podłoża na śliskich nawierzchniach.

SUBARU IMPREZA GT Hybrid 2.0 i-S e-Boxer – design

Są tacy, którzy twierdzą, że Colin McRea przewraca się w grobie widząc boxera w wersji hatchback. Inni zaś nie kryją zachwytu nad nową stylistyką, a zwłaszcza wnętrzem auta. To, co pierwsze obok typu nadwozia zauważamy w nowym Subaru Impreza to brak charakterystycznego wlotu powietrza na masce. Kolejną rzeczą, która przykuwa uwagę są przednie reflektory – z wyglądu jakby zmrużone, zadziorne, oczywiście skośne – kształtem przypominają te montowane w Subaru Levorg. Nie sposób nie zauważyć również nisko poprowadzonej linii szyb i ogólnie dużych przeszkleń w całej sylwetce. Całości nowego zewnętrznego design’u Subaru Impreza dopełnia sześciokątna maskownica. Z kolei wnętrze – przestronne i funkcjonalnie zaprojektowane – wykonano z wysokiej jakości materiałów poczynając od sportowych kubełkowych foteli, przez okładziny drzwi, po przyciski ręcznego sterowania czy to radiem, klimatyzacją czy szybami. Niestety mankamentem najnowszego Subaru jest jego bagażnik, którego pojemność to zaledwie 385 litrów.

SUBARU IMPREZA GT Hybrid 2.0 i-S e-Boxer – systemy wspomagające

Japońscy konstruktorzy zadbali o to by najnowszą Imprezą jeździło się nie tylko komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. SUBARU IMPREZA GT Hybrid 2.0 i-S e-Boxer zaprojektowano na nowej platformie (Subaru Global Platform). Z jednej strony sprawia to, że auto ma nisko położony środek ciężkości, z drugiej nisko położony silnik i skrzynia biegów podczas czołowego zderzenia „chowają się” pod samochód a nie są wtłaczane do jego wnętrza. Ponadto nowe Subaru Impreza zostało wyposażone w aktywny tempomat z funkcją awaryjnego hamowania, asystenta pasa ruchu oraz asystenta opuszczania miejsca postojowego tyłem (SRVD), który wykrywa i ostrzega kierowcę przed niewidocznymi obiektami nadjeżdżającymi z boków pojazdu. Ponadto na wyposażeniu auta jest dwusferowa klimatyzacja, przednie reflektory w technologii LED oraz radio cyfrowe DAB+.  Dodatkowo na użytek kierowcy i podróżujących japońscy konstruktorzy zamontowali we wnętrzu 8-calowy ekran systemu multimedialnego oraz dodatkowo wielofunkcyjny wyświetlacz 6,3- cala, który pokazuje parametry pracy silnika.

Koszt modelu, którym dane było nam podróżować – w kolorze niebieski „metalik” i skórzaną tapicerką- to wydatek rzędu 144 tys. zł. Oczywiście są także dostępne modele w niższej cenie, zależenie od wyposażenia.

Czytaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/01/08/dacia-duster-1-3-tce-4-wd/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia