Słynne filmy o miłości

286

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Słynne filmy o miłości

Miłość ma różne oblicza. Każde z nich jest wyjątkowe. Słynne filmy o miłości nadal bawią, ale przede wszystkim wzruszają. Są doskonałym dowodem na to, że najlepszy scenariusz pisze samo życie, a przede wszystkim – ludzkie uczucia.

Słynne filmy o miłości – ponadczasowe klasyki

Miłość w cieniu tragedii? Prawdopodobnie większości nam przychodzi do głowy jeden tytuł – „Titanic”. Akcja toczy się w roku 1912, słynny, brytyjski statek Titanic ma właśnie wyruszyć w swój pierwszy rejs do USA. Na jego pokładzie emigrant Jack poznaje piękną arystokratkę Rose. Gorący romans zostaje wystawiony na próbę nie tylko ze względów różnic klasowych, ale i nadchodzącej katastrofy, która stanie się dramatem dla wszystkich pasażerów statku. Pozostając w latach 90., jedną z kultowych ekranizacji nakręconych w tamtym czasie jest także „Uwierz w ducha”. Molly nie może pogodzić się z faktem śmierci ukochanego Sama, który zostaje zastrzelony na ulicy. Mężczyzna po jakimś czasie wraca do niej jako duch, by ostrzec ją przed niebezpieczeństwem ze strony jego oprawcy. Wśród kultowych romansów mamy również „Pretty Woman”, czyli historię bogatego biznesmena Edwarda, który postanawia zapłacić pięknej Vivian w zamian za tydzień w jej towarzystwie.

Słynne filmy o miłości

Słynne filmy o miłości – bawią do łez

Romantyczne filmy o miłości nie tylko wyciskają łzy, ale i dostarczają sporą dawkę dobrego humoru. Kto dziś nie kocha powracać do perypetii słodkiej, niezdarnej Bridget Jones? Ekranizacja powieści Helen Fielding jest dowodem na to, że na poszukiwanie prawdziwej miłości nigdy nie jest za późno. Z kolei „Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta” to opowieść o mężczyźnie, który po kolejnym miłosnym zawodzie, zamiast szukać swojej drugiej połówki, postanawia pomagać innym nieśmiałym mężczyznom zdobywać wymarzone kobiety. Wtedy na jego drodze pojawia się urocza dziennikarka – Sara. Nieco ostrzejszą dawkę humoru funduje nam „Brzydka prawda”. Opowiada o spotkanie znanej producentki Abby i egocentrycznego Mike’a, telewizyjnego showmana. Udowadniając w swoim programie szowinistyczne teorie na temat związków, mężczyzna jednocześnie pomaga jej zdobyć partnera. W końcu oboje odkrywają, że stają się sobie coraz bliżsi.

Słynne filmy o miłości – miłość w różnych odsłonach

Można śmiało stwierdzić, że polskim odpowiednikiem „Brzydkiej prawdy” jest film „Planeta singli”. Ania to romantyczna dziewczyna, która postanawia zacząć umawiać się na randki przez internet. Wreszcie bierze udział w reality show, w którym gospodarz programu Tomek próbuje pokazać prawdziwą twarz mężczyzn, jednocześnie naśmiewając się z kobiet szukających w sieci swojego ideału. W filmie „Nothing Hill” pojawia się zaś wątek miłości do prawdziwej gwiazdy. Życie właściciela księgarni Wiliama zmienia się, gdy pewnego dnia wchodzi do niej Anna, sławna aktorka filmowa.

Słynne filmy o miłości – klasyka i nowoczesność

Musical „La la land” był jedną z najbardziej oczekiwanych ekranizacji 2016 roku. Sebastian, pianista jazzowy, zakochuje się w początkującej aktorce, którą coraz bardziej zaczynają przytłaczać porażki po udziałach w kolejnych castingach. „Narodziny gwiazdy” ze słynną wokalistką Lady Gagą to trzeci remake musicalu o tym samym tytule z 1937 roku. Film opowiada historię związku znanego muzyka Jacksona Maine’a z próbującą swoich sił na scenie muzycznej Ally. Kiedy zaczyna łączyć ich miłość, na jaw wychodzą problemy mężczyzny z alkoholem.

Foto:Wikimedia Commons

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/2021/02/11/nietrafione-prezenty-walentynkowe-jak-uniknac-wpadki/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia