Znane piosenki o mężczyznach

2458

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Piosenki o mężczyznach

Czy tylko kobiety inspirują artystów na całym świecie? Zdecydowanie nie. Doskonałym dowodem są znane piosenki o mężczyznach. Zdecydowanie warto je sobie przypomnieć. A może któraś z nich należy do Waszych ulubionych?

Piosenki o mężczyznach – relacje z bliskimi

Większość słynnej twórczości Eltona Johna nawiązuje do miłości. Wyjątkiem jest m.in. utwór „Daniel”. Tytułowa postać to weteran z Wietnamu. Wokalista, tworząc tekst, zainspirował się przeczytanym artykułem na temat próby powrotu do normalnego życia przez chłopców mających traumatyczne doświadczenia wojenne. Sam problem pokazany jest z perspektywy młodszego brata tytułowego Daniela. Jak przyznał później sam Elton John, utwór jest na tyle uniwersalny, że może z nim się utożsamić każde rodzeństwo szukające ze sobą porozumienia. Jednym z najpopularniejszych utworów zespołu Abba jest z pewnością „Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midgnight)”. W rzeczywistości piosenka opowiada o kobiecie, która nie potrafi poradzić sobie z samotnością i marzy o pojawieniu się w jej życiu mężczyzny. Utwór został napisany także w języku hiszpańskim. Co ciekawe, nigdy nie ukazał się w Szwecji, czyli rodzinnym kraju zespołu. Mimo to singiel sprzedał się w ponad 2,5 mln egzemplarzy. 

Piosenki o mężczyznach

Piosenki o mężczyznach – uczucia wobec kobiet

Piosenki o mężczyznach reprezentują także ich punkt widzenia względem relacji z kobietami. Gdy Michael Bolton śpiewa „When A Man Loves A Woman”, myśli o uczuciu, dla którego mężczyzna jest w stanie poświecić niemal wszystko. Wokalista, będąc po kilku burzliwych historiach miłosnych, jak sam przyznaje, podchodzi do tej piosenki ze szczególnym sentymentem. Sam utwór nie jest jednak dziełem Boltona. Jego pierwowzór został wykonany przez Percy’ego Sledge’a w 1966 roku. Mary Sandeman to prawdziwe imię i nazwisko szkockiej piosenkarki o pseudonimie Aneka. Jej kariera nie trwała zbyt długo, mimo to jednym z jej przebojów była piosenka „Japanese Boy” z 1981 roku. Opowiada ona o dziewczynie, która cierpi po rozstaniu z pewnym Japończykiem. W samej Japonii utwór nie zdobył jednak popularności, gdyż według tamtejszych słuchaczy melodia była zbyt chińska.

Piosenki o mężczyznach – męski punkt widzenia

„Gdzie ci mężczyźni” to wielki przebój Danuty Rinn. Muzykę skomponował Włodzimierz Korcz, natomiast tekst napisał Jan Pietrzak. Choć pierwszą wykonawczynią piosenki była Anna Nehrebecka, to popularna stała się dopiero za sprawą wspomnianej Danuty Rinn. Do polskich klasyków z męskim wątkiem z pewnością można zaliczyć także piosenkę „Chłopaki nie płaczą” zespołu T.Love. Zarówno teledysk, jak i sam utwór z przymrużeniem oka nawiązują do popularnych amerykańskich boys bandów. Tekst piosenki opowiada o zmieniającej się męskiej rzeczywistości względem życia i kobiet. Zaglądając do nieco starszej, rodzimej twórczości, warto jeszcze wspomnieć np. o utworze grupy Skaldowie pt. „Medytacje wiejskiego listonosza”. Utwór w lekki sposób opowiada tęsknocie tytułowego listonosza. Dla niego list jest przekazem uczuć skierowanych do bliskich osób. Piosenka została napisana także w języku niemieckim i rosyjskim. 

Foto: Canva.com

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/2021/03/08/one-podbily-swiat-poznaj-slawne-kobiety-sukcesu/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia