One podbiły świat! Poznaj sławne kobiety sukcesu

338

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sławne kobiety sukcesu

Osiągnięcia wybitnych kobiet pokazują, że siła i determinacja są ponad wszelkimi stereotypami. Aktorki, piosenkarki, trenerki personalne – na co dzień inspirują, choć często same musiały walczyć z przeciwnościami losu. Poznaj sławne kobiety sukcesu.

Sławne kobiety sukcesu – w determinacji siła

Oprah Winfrey to amerykańska dziennikarka, prezenterka i producentka. Zdecydowanie jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Gdy miała 15 lat, przeprowadziła się do ojca, który pilnował, by przykładała się do nauki. Oprah Winfrey dorastała w czasach, gdy w Ameryce panowała segregacja rasowa. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w wieku 17 lat, gdy w jednej ze stacji radiowych. Obecnie jej majątek szacowany jest na ponad miliard dolarów. Beyonce Knowles-Carter to amerykańska wokalistka, autorka piosenek, reżyserka i producentka. Dziś określana także jako bizneswoman. Jej kariera nabrała tempa w latach 90., kiedy była liderką girlsbandu Destiny’s Child. Działając jeszcze w zespole, postanowiła rozpocząć karierę solową. Dziś, wraz z mężem, słynnym raperem Jayem-Z tworzą jedną z najbardziej wpływowych marek światowego przemysłu muzycznego.

Sławne kobiety sukcesu

Sławne kobiety sukcesu – działalność społeczna

Aktorka Angelina Jolie słynie nie tylko z licznych kreacji filmowych. Gwiazda stała się także jedną z ikon, jeśli chodzi o wpływ na działalność humanitarną na świecie. Wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy wyjechała nagrywać zdjęcia do jednego z filmów w Kambodży. Tam zwróciła uwagę na ogrom biedy tamtejszej części świata. Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców, będąc pod wrażeniem działań Jolie, mianował ją ambasadorem tej instytucji. Wraz ze swoim byłym mężem, aktorem Bradem Pittem, założyła fundację Jolie-Pitt. „The Ellen DeGeneres Show” to jeden z najpopularniejszych talk-show w USA. Jego prowadząca, amerykańska scenarzystka i aktorka Ellen DeGeneres, jest przykładem, że w życiu można realizować się na wielu płaszczyznach. Swoją karierę zaczynała od występów komediowych w małych klubach. Jeszcze wcześniej pracowała dorywczo, m.in. jako sprzedawca w sklepie odzieżowym. Jako zdeklarowana lesbijka często angażuje się w sprawy społeczne, walcząc o równouprawnienie względem kobiet i par homoseksualnych.

Sławne kobiety sukcesu – zdrowie i uroda

Anna Lewandowska to była mistrzyni karate. Obecnie spełnia się jako trenerka personalna. Wraz z mężem, piłkarzem Robertem Lewandowskim są jednym z najbardziej wpływowych małżeństw w kraju. Anna jest autorką projektu Heatly Plan by Ann, w którym udziela porad żywieniowych i treningowych. Stworzyła także markę, która skupia się m.in. na produkcji zdrowych przekąsek oraz akcesoriów sportowych. W 2018 roku cała Polska śledziła moment, w którym pisarka Olga Tokarczuk, odbierała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. W młodości udzielała się m.in. jako wolontariuszka, opiekując się osobami z chorobami psychicznymi. Po studiach pracowała jako psychoterapeutka. Zajmuje czołowe miejsca w rankingu najlepiej zarabiających pisarzy. Julia Wieniawa to jedna z najpopularniejszych aktorek i piosenkarek młodego pokolenia. Jej kariera nabrała rozpędu, gdy w wieku 13 lat pojawiła się w popularnym serialu „Rodzika.pl”. Obecnie jest także ambasadorką kilku marek odzieżowych i kosmetycznych. Julia Wieniawa aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie śledzi ponad milion obserwatorów. 

 

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/2021/03/05/polskie-piosenki-z-imionami-kobiet/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia