Nieznane miejsca na świecie, które warto zobaczyć

299

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nieznane miejsca na świecie

Paryż, Londyn, Nowy Jork – znanych celów podróży jest bardzo wiele. Natura ma jednak w zanadrzu wiele urokliwych cudów, które mimo mniejszej sławy zdecydowanie warto zobaczyć. Poznajcie piękne, nieznane miejsca na świecie.

Nieznane miejsca na świecie – wulkany, rzeki, wodospady

W czasie wakacji lubimy odwiedzać m.in. muzea dlatego, że dzięki nim poznajemy wiele fascynujących faktów z przeszłości. Muzeum MUSA to obiekt w Meksyku znajdujący się pod wodą. Warto dodać, że miejsce powstało również w celu ochrony rafy koralowej oraz całego ekosystemu. Miłośnicy literatury koniecznie powinni odwiedzić bardzo nietypową bibliotekę w Kansas City. Jej konstrukcja dokładnie imituje grzbiety książek. Cuda natury inspirują nie tylko turystów, ale i naukowców. Przykładem jest australijskie jezioro Hiller na wyspie Middle, które zachwyca różowym kolorem. Trulii z Alberobello to z kolei małe chatki z kamienia wapiennego, wyglądające jak domki dla lalek. Działacze UNESCO wpisali te baśniowe budynki na listę światowego dziedzictwa. Marzycie o nietypowym zakwaterowaniu? Wybierzcie hotel La Montana Magica. Znajdujący się w południowym Chile obiekt mieści się w samym środku lasu deszczowego. Budynek w całości jest porośnięty drzewami.

Nieznane miejsca na świecie – ciekawe odkrycia

Będąc na Islandii, warto odwiedzić jaskinię pod lodowcem Vantajökul. Obiekt charakteryzuje się m.in. mieniącymi się barwami brył lodowych. Lodowiec, choć mniej popularny wśród turystów, przyciągnął już kilku znanych reżyserów, którzy postanowili nakręcić w nim ujęcia do swoich filmów. Japońska architektura zadziwia nie od dziś. Zamek Himeji składa się z aż 83 budynków i znajduje się w centrum miasta o tej samej nazwie. Powiedzieliśmy już o różowym jeziorze, teraz czas na czerwoną plażę. W chińskim Panijin znajduje się urokliwa wyspa porośnięta wodorostami sueda. W październiku przybierają one barwę soczystej czerwieni. Amatorzy poszukiwania ciekawych zakątków powinni znać również Demianowską Jaskinię Wolności, znajdującą się na Słowacji. Można tam zobaczyć np. niesamowite nacieki o rozmaitych, zmieniających się kolorach. Fani zimowego klimatu z pewnością będą zachwyceni pobytem w norweskim hotelu Sorrisniva Igloo. Budynek wznoszony jest każdego roku ze śniegu i lodu. Hotel jest pięciogwiazdkowy, dlatego chętni muszą nastawić się na dość wysoki koszt pobytu. 

Nieznane miejsca na świecie

Nieznane miejsca na świecie – piękno natury

Jeśli na wyjeździe kochacie być blisko natury, to koniecznie powinniście przejść się przepięknym tunelem miłości w zachodniej Ukrainie. Stworzony przez naturę, jest całkowicie porośnięty drzewami i krzewami. Popularne krzywe domki lub chatki odwrócone do góry nogami stają się coraz bardziej popularne. Jeden z nich można zobaczyć w Szymbarku. We wnętrzu znajdują się m.in. meble z okresu PRL-u. Warto dodać, że tego typu miejsca niewskazane są dla osób mających problem np. z błędnikiem czy zawrotami głowy. 

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/2021/03/15/przesilenie-wiosenne-jak-dzialac/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia