Najdziwniejsze rekordy Guinnessa

306

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najdziwniejsze rekordy Guinnessa

Początki Rekordów Guinnessa sięgają aż XVIII wieku. Pierwsze wydanie książki, w której zebrano dane na temat niesamowitych osiągnięć rekordzistów, ukazało się w 1955 roku. Od tamtej pory regularnie słyszymy o niewiarygodnych dokonaniach różnych osób. Niektóre z nich przekraczają wręcz granice absurdu. Poznajcie najdziwniejsze rekordy Guinnessa!

Najdziwniejsze rekordy Guinnessa – granice wyobraźni

Księga Rekordów Guinnessa jest doskonałym dowodem na to, że ludzka wyobraźnia nie ma granic. Co więcej, łamanie własnych barier stało się dla wielu osób sposobem na życie. Granicę zdrowego rozsądku przekroczył m.in. Ilker Yilmaz, który postanowił wlać sobie mleko do nosa, by następnie wytrysnąć je z oka aż na 279,5 cm długości. Obecnie ten rekord nadal nie został pobity. Niektórzy ludzie rodzą się z ciałem, którego możliwości przekraczają ludzką wyobraźnię. Michel Lotito w swoim otoczeniu znany jest z połykania niejadalnych materiałów. Cesna 150 to największy samolot zjedzony przez człowieka, ten niewyobrażalny rekord należy do wspomnianego Michela Lotito. Rekordy pobijane są również w sieci. W 2020 roku, za pośrednictwem aplikacji, 119 pracowników firmy NIVEA przyłączyło się do mycia twarzy. Akcja została zorganizowana w ramach promocji nowego produktu do pielęgnacji dla mężczyzn.

Najdziwniejsze rekordy Guinnessa – pokonać własne bariery

Ślub to wyjątkowy dzień dla każdej pary. Ewa i Paweł to mieszkańcy Zielonej Góry, którzy postanowili zawrzeć związek małżeński pod wodą. Ceremonia trwała 25 minut. Wraz z nimi zanurkowały aż 273 osoby. Kobiety kochają zadbane paznokcie. U Ayanny Williams z USA ich długość wynosi dokładnie 576,4 cm. Kolejny najdziwniejszy rekord Guinnessa należy do Teda Hastingsa, który nałożył na siebie aż 260 T-shirtów jednocześnie. O sporej wydolności oddechowej może z kolei mówić Hunter Ewen. Amerykanin w ciągu godziny nadmuchał 910 balonów. „Człowiek-dzięcioł” to przydomek Johna Alwooda z Australii, który pewnego dnia postanowił w ciągu minuty rozbić głową 47 arbuzów. Wspomnieliśmy o zjadaniu samolotu, teraz czas na połknięcie miecza o długości wynoszącej dokładnie 58 cm. W tym wypadku niewiarygodnego rekordu dokonała Natasha Weruscha. Okazuje się, że z miłości do pluszowych maskotek czasem się nie wyrasta. Dowodem jest Jackie Miley, która ma ich aż 8026!

Najdziwniejsze rekordy Guinnessa

Najdziwniejsze rekordy Guinnessa – niewiarygodne osiągnięcia

Jeśli kochacie zmagania siłaczy, to ten rekord zrobi na Was wrażenie. Chińczyk Dong Changsheng przeciągnął 10 metrów samochód ważący ponad 1,5 tony! Na ten moment nikt nie odważył się jeszcze pobić tego wyniku. Miłośników tatuaży jest wiele, jednak to Julia Gnuse jest najbardziej wytatuowaną kobietą na świecie. Jej ciało w ok. 95% pokryte jest różnego rodzaju zdobieniami. Muszla klozetowa z silnikiem spalinowym poruszająca się z prędkością 88 km/h? Brzmi niewiarygodne, jednak taki „pojazd” skonstruował Coln Furz. Podczas jazdy pędzącą muszlą można także spuszczać wodę.

Foto: Canva.com

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/2021/03/17/hejt-i-stalking-podobienstwa-i-roznice/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia