Paweł Nastula – Chłopak z Bielan

121
dav

W kolejnym odcinku audycji realizowanej przez Radio Bezpieczna Podróż wraz ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i portalem Północna Ćwiartka gościem jest Paweł Nastula, czyli chłopak z Bielan. To sportowiec, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jeden z najlepszych polskich judoków, multimedalista, mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 roku, dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy i trzynastokrotny mistrz Polski. Paweł Nastula (ur. 26.06.1970) nie bez powodu mawia o sobie mawia, że jest chłopakiem z Bielan. Tutaj się wychował, tutaj chodził do szkoły podstawowej i tutaj zrodziła się jego miłość do judo. To stąd “wyszedł” do AZS-AWF Warszawa. Swoją przygodę z judo i legendarnym trenerem Wojciechem Borowiakiem zaczął jako 10-latek. W rozmowie z nami ceniony i powszechnie lubiany “Nastek” zdradza kilka bielańskich smaczków ze swojej młodości, opowiada o ulubionych miejscach na Bielanach, jak i o swoim klubie, który prowadzi właśnie w tej, a nie innej dzielnicy Warszawy. Przyznaje, że wraz z żoną przymierzają się, by ponownie zamieszkać na Bielanach.

Warto jeszcze wspomnieć, że Paweł Nastula jest wciąż aktywny sportowo. Choć karierę judoki zakończył w 2004 roku to pracuje jako trener i prowadzi wspomniany klub – Nastula Club. Od 2005 roku jest także zawodnikiem walk MMA. Ponadto w latach 2012-2014 był radnym rady miejskiej w Łomiankach. Można go również zobaczyć go w kilku produkcjach telewizyjnych – serialu “Kasia i Tomek” czy paradokumencie “Lombard. Życie pod zastaw”, wziął także udział w 2009 roku w popularnym show “Taniec z gwiazdami” i wydał książkę “Moje judo”. Był także współprowadzącym program MMAster w stacji TVN Turbo.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z mistrzem.

Paweł Nastula – Chłopak z Bielan

Posłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/04/01/audycja-stowarzyszenia-ulica-dzielnica-stolica-i-portalu-polnocna-cwiartka/