Audycja Stowarzyszenia ULICA DZIELNICA STOLICA i portalu Północna Ćwiartka

0
54

Wraz ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA oraz portalem Północna Ćwiartka zapraszamy do wysłuchania cyklicznej audycji dedykowanej mieszkańcom takich warszawskich dzielnic, jak Białołęka, Bielany, Bemowo i Żoliborz. Tylko w Radiu Bezpieczna Podróż usłyszycie o tym, co dzieje się we wspomnianych dzielnicach. Czym żyją ich mieszkańcy, z jakimi problemami zmagają się na co dzień. W naszym wspólnie realizowanym programie nie zabraknie również ciekawostek historycznych związanych z dziejami tych dzielnic, obecnymi tu tradycjami, miejscami godnymi polecenia, jak spotkań z ciekawymi osobami, mieszkańcami tak zwanej “północnej ćwiartki” Warszawy.

O Żoliborzu i realizowanych tu inwestycjach rozmawiamy z Pawłem Michalcem, burmistrzem dzielnicy.

Ulica – dzielnica – stolica 01

Z kolei o tradycji Świąt Wielkanocnych opowiada ks. Paweł Walkiewicz, na co dzień dyrektor Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego Katolickie Centrum Kultury “Dobre Miejsce” na Bielanach.

Ulica – dzielnica – stolica 02
Ulica – dzielnica – stolica 03

Natomiast o historii Bielan, granicach dzielnicy, jej mieszkańcach i przełomowych chwilach rozmawia Piotr Krzysztof Radecki z portalu Północna Ćwiartka ze znanym i cenionym historykiem warszawskim Jarosławem Zielińskim. Zapraszamy do wysłuchania.

Ulica – dzielnica – stolica 04
Ulica – dzielnica – stolica 05

Foto: WikimediaCommons, Urząd Dzielnicy Żoliborz