Audycja Stowarzyszenia ULICA DZIELNICA STOLICA i portalu Północna Ćwiartka

244

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wraz ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA oraz portalem Północna Ćwiartka zapraszamy do wysłuchania cyklicznej audycji dedykowanej mieszkańcom takich warszawskich dzielnic, jak Białołęka, Bielany, Bemowo i Żoliborz. Tylko w Radiu Bezpieczna Podróż usłyszycie o tym, co dzieje się we wspomnianych dzielnicach. Czym żyją ich mieszkańcy, z jakimi problemami zmagają się na co dzień. W naszym wspólnie realizowanym programie nie zabraknie również ciekawostek historycznych związanych z dziejami tych dzielnic, obecnymi tu tradycjami, miejscami godnymi polecenia, jak spotkań z ciekawymi osobami, mieszkańcami tak zwanej „północnej ćwiartki” Warszawy.

O Żoliborzu i realizowanych tu inwestycjach rozmawiamy z Pawłem Michalcem, burmistrzem dzielnicy.

Ulica – dzielnica – stolica 01

Z kolei o tradycji Świąt Wielkanocnych opowiada ks. Paweł Walkiewicz, na co dzień dyrektor Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na Bielanach.

Ulica – dzielnica – stolica 02
Ulica – dzielnica – stolica 03

Natomiast o historii Bielan, granicach dzielnicy, jej mieszkańcach i przełomowych chwilach rozmawia Piotr Krzysztof Radecki z portalu Północna Ćwiartka ze znanym i cenionym historykiem warszawskim Jarosławem Zielińskim. Zapraszamy do wysłuchania.

Ulica – dzielnica – stolica 04
Ulica – dzielnica – stolica 05

Foto: WikimediaCommons, Urząd Dzielnicy Żoliborz

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia