Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych -wywiad z Olgą Bończyk

116
sdr

Tym razem, w ramach swojego autorskiego programu “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” Dominik Kubalski zaprasza na wywiad z Olgą Bończyk. Ceniona i powszechnie lubiana aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa oraz wokalistka gościła w studiu Radia Bezpieczna Podróż, gdzie przed mikrofonem opowiadała między innymi o swoim dzieciństwie i niesłyszących rodzicach, o miłości do muzyki i śpiewania, jak i o pracy na planach filmowych. Z racji niedawnej premiery jej najnowszej płyty, zatytułowanej “Ślady miłości”, nie zabrakło podczas wywiadu pytań także i o ten krążek.

Olga Bończyk urodziła się we Wrocławiu. Tam też ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz Akademię Muzyczną na wydziale wokalno-aktorskim. Jako aktorka występowała na deskach Teatru Piosenki we Wrocławiu, Teatru Rampa, “Roma”, “Capitol”, Kamienica, Ale! Teatr czy Projekt Teatr Warszawa. Do jej scenicznych sukcesów należą między innymi debiut na XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, udział w 50. edycji tegoż festiwalu w koncercie SuperPremiery, a także pięć płyt solowych i cztery albumu nagrane we współpracy z innymi artystami.

Szerokiej publiczności Olga Bończyk jest znana z telewizyjnych programów, takich jak: “SmaczneGO!”, “Pytanie na śniadanie”, “Jak oni śpiewają” czy “Top Chef. Gwiazdy od kuchni”. Ma na swoim koncie również role w popularnych serialach – “Na dobre i na złe”, “Ojciec Mateusz”, “Prawo Agaty”, “Miłość nad rozlewiskiem” oraz “Barwy szczęścia”, a także ponad 80 ról dubbingowych. Spośród produkcji pełnometrażowych Olgę Bończyk można zobaczyć między innymi w dramacie “Kler” oraz w “Sercu gór”. Od kilku lat aktorka jest ambasadorką akcji profilaktyki raka piersi pn. “Zdrowy nawyk – Zdrowe Piersi”.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Wywiad z Olgą Bończyk 1
Wywiad z Olgą Bończyk 2
Wywiad z Olgą Bończyk 3
Wywiad z Olgą Bończyk 4
Wywiad z Olgą Bończyk 5

Wysłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/02/11/kultura-w-otoczeniu-osob-niepelnosprawnych-wywiad-z-kasia-zielinska/