Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom – wywiad z Magdaleną Jagnyziak

382

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dav

Na wywiad z Magdaleną Jagnyziak, dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie zapraszamy w ramach samorządowej audycji Miasta Legionowo. Podczas rozmowy, zarejestrowanej w studiu Radia Bezpieczna Podróż, omawiano m.in. temat rodzicielstwa zastępczego, zawodowych rodzin zastępczych i pomocy osobom niepełnosprawnym. Na chwilę obecną z pomocy PCPR korzysta blisko 800 mieszkańców miasta. Większość tej pomocy to pomoc przy składaniu wniosków kierowanych do PFRON-u. Ponadto na terenie powiatu funkcjonuje 130 rodzin zastępczych, w których łącznie umieszczonych jest ponad 230 dzieci. Niestety, jak przyznała Magdalena Jagnyziak, liczba osób zainteresowanych podjęciem się rodzicielstwa zastępczego systematycznie spada z roku na rok. Dodatkowo podczas wywiadu został poruszony także temat mieszkań chronionych i pomocy wychowankom domów dziecka. Ci, którzy wchodzą w dorosłość, a nie mają własnego lokum bądź nie mogą wrócić do własnych rodzin, mogą skorzystać z programu „Start w samodzielność”, finansowanego ze środków unijnych.

Z uwagi na panujące obostrzenia epidemiczne większość spraw w PCPR można załatwić drogą internetową.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

Wywiad z Magdaleną Jagnyziak 1
Wywiad z Magdaleną Jagnyziak 2
Wywiad z Magdaleną Jagnyziak 3
Wywiad z Magdaleną Jagnyziak 4

Posłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/04/15/legionowo-miasto-przyjazne-mieszkancom-wolontariat-legionowo/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia