O sprawach Białołęki – rozmowa z radną Agnieszką Borowską

339

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu radna Agnieszka Borowska. Komunikacyjne problemy Białołęki
O komunikacyjnych problemach Białołęki mówiła na antenie Radia Bezpieczna Podróż radna Agnieszka Borowska.

W kolejnym odcinku audycji tworzonej przez Radio Bezpieczna Podróż we współpracy ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA oraz z portalem PÓŁNOCNA ĆWIARTKA mówimy o sprawach Białołęki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na rozmowę z Agnieszką Borowską, radną miasta stołecznego Warszawy.

Agnieszka Borowska na co dzień jest socjologiem, współzałożycielką stowarzyszenia „Moja Białołęka”. zajmuje się tworzeniem partnerstwa na rzecz dobrych zmian w stolicy . Zainicjowała we współpracy z lokalną społecznością i samorządem między innymi utworzenie czterech parków z placami zabaw na terenie Białołęki, Centrum Zdrowia Białołęka z poradnią psychologiczną dla dzieci i młodzieży oraz filią szpitala przy ul. Przykoszarowej, bibliotekę na terenie Zielonej Białołęki, Edukacyjny Zakątek Mazowiecki w Parku Magiczna, lapidarium osadników ewangelickich przy ul. Ruskowy Bród. Jest również wiceprzewodnicząca Komisji Inwestycji i Infrastruktury, pracuje w Komisji Budżetu i Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Rady m.st. Warszawy.

Jak sama przyznaje jej działalność samorządową ukształtowało doświadczenie społeczne, które zdobywała tworząc wiele projektów społecznych, badawczych i kulturalnych. Jest autorką pierwszego w Polsce Społecznego Studium Inwestycji „Mapy Marzeń Koniecznych Białołęczan”, za które otrzymała nominację od Szkoły Liderów do prestiżowej nagrody europejskiej za Innowacje i Jakość w Polityce. Otrzymała również wyróżnienie założyciela Szkoły Liderów prof. Zbigniewa Pełczyńskiego za ponadprzeciętny zapał w działaniach lokalnych „Jestem ZAP-aleńcem.”

Zawodowo zajmuje się badaniami socjologicznymi i prowadzi zajęcia rozwoju osobistego, leadership dla młodzieży i dorosłych.

W Radzie Miasta wśród celów ma poprawę sytuacji dzielnic ościennych.

Agnieszka Borowska jest warszawianką od czterech pokoleń. Prywatnie – szczęśliwą żoną Aleksandra i matką dwóch córek. Jej hobby to żeglarstwo, fotografia, wycieczki rowerowe i joga śmiechu.

Zapraszamy do wysłuchania audycji:

Rozmowa z Agnieszką Borowską

Posłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/04/23/o-inwestycjach-na-bemowie-wywiad-z-magdalena-gogol/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia