Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych – wywiad z Luigi Pagano

0
62
sdr

W nowym odcinku programu “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” Dominik Kubalski zaprasza na wywiad z Luigi Pagano. Włoski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów z dużym entuzjazmem przyjął zaproszenie do studia Radia Bezpieczna Podróż. Podczas spotkania nie tylko odpowiadał na pytania Dominika, ale również opowiadał o swojej ojczyźnie – Italii i Neapolu, włoskiej muzyce, miłości do żony Agnieszki, podróżach i… śpiewał. To był bez wątpienia bardzo wyjątkowy odcinek audycji “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”.

Luigi Pagano z pochodzenia jest neapolitańczykiem. Od czterech lat na stałe mieszka w Polsce. Muzyką zawodowo zajmuje się odkąd skończył 15 lat. W swojej artystycznej karierze grał i śpiewał między innymi w klubach jazzowych w Omanie, Dubaju, na Malediwach, w Kuwejcie, Austrii i w Szwajcarii. To tam było mu dane wspólne muzykowanie z Paulem McCartneyem czy spotkanie z Patrickiem Swayze. W Polsce szerokiej publiczności jest znany z gościnnych występów w telewizyjnych programach tj.: “Jaka to melodia?”, “Wielki test”, “Sprawa dla reportera” czy “Dzień dobry TVN”, a także z muzycznych duetów z Haliną Benedyk oraz Izabelą Trojanowską. Z tą ostatnią Luigi nagrał dwie piosenki “Mambo Italiano” oraz “Amore”.

Włoch jest również autorem piosenki “Polska”, napisanej i nagranej specjalnie dla polskiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej. Jak sam przyznaje uwielbia koncertować w małych, klimatycznych lokalach, gdzie ma bardziej bezpośredni kontakt z publicznością. Nie odmawia jednak udziału w dużych koncertach i imprezach plenerowych. Jego muzyka to gorące, neapolitańskie rytmy z hiszpańskimi i cygańskimi nutami oraz klasyczne włoskie przeboje.

Do Polski przywiodła go, jak mówi, miłość do żony. Agnieszka i Luigi są rodzicami syna Ricardo. Na co dzień mieszkają w Słupi pod Skierniewicami.

Rozmowę Dominika Kubalskiego z Luigi Pagano możesz odsłuchać tutaj:

Wywiad z Luigi Pagano 1
Wywiad z Luigi Pagano 2
Wywiad z Luigi Pagano 3
Wywiad z Luigi Pagano 4
Wywiad z Luigi Pagano 5

Zainteresował cię nasz temat? Posłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/04/23/kultura-w-otoczeniu-osob-niepelnosprawnych-wywiad-z-przemkiem-sadowskim/