Radio prowadzone przez osoby niepełnosprawne – czy jest potrzebne?

0
314
Aktywności osób niepełnosprawnych

Radio prowadzone przez osoby niepełnosprawne

W naszych realiach powstało pierwsze w Unii Europejskiej, także pierwsze w Polsce radio prowadzone przez redakcję z niepełnosprawnościami. Pomimo pandemii to właśnie w Polsce powstało radio prowadzone przez niepełnosprawnych. Powstało bez wsparcia PFRON. Minister Wdówik który wręcz sceptycznie był nastawiony do projektu na spotkaniu wczesną wiosną 2020 roku też nie pomógł. Ciekawe jest że Pan minister jest osobą niewidomą a w tym radio pracują podobne mu osoby. Projekt jest finansowany ze środków własnych oraz z wpłat darczyńców i przyjaciół Fundacji Emanio Arcus.

Szkoda że władze jakiegokolwiek szczebla nie chciały wesprzeć tego projektu. To radio wbrew logice i ekonomii oraz braku zainteresowania czynników oficjalnych Radio Bezpieczna Podróż trwa nadal. Kuriozalne jest to, że niepełnosprawni jako najsłabsza grupa społeczna są narażeni na szykany z wielu stron. Czemu niepełnosprawnym odbiera się prawo do realizacji marzeń jeśli wkładają swą pracę i chcą zapłaty a nie zasiłku? Posłuchajcie tego Radia ono jest dla wszystkich ale tylko wtedy jeśli da mu się szansę na to.

radio prowadzone przez osoby niepełnosprawne
pierwsze cyfrowe radio prowadzone przez osoby niepełnosprawne

Radio prowadzone przez osoby niepełnosprawne – odcięte od reklam!!!!!!!

Millward/Kantar są wyrocznią rynku reklamy w Polsce pomimo że jest podmiotem komercyjnym i to niepolskim. Kiedy zainteresowaliśmy Panią Annę Romaniuk która zajmuje się badaniami słuchalności w owej wywiadowni obiecała nam pomoc w ich uzyskaniu. Niestety okazało się to tylko wybiegiem. Po 4 miesiącach kiedy my mieliśmy już ponad 7 tys słuchaczy poprzez internet a w Polsce w samych nowych autach jest już ponad milion odbiorników cyfrowych DAB+ Pani z Millward/Kantar powiedziała że nie będą badać naszej słuchalności bo w Polsce nikt DAB+ nie słucha.

Tak oto pierwsze cyfrowe radio DAB+ które prowadzą osoby niepełnosprawne zostało odcięte od reklamy. Niestety w Polsce nikt bez badań słuchalności robionych przez Millward/Kantar nie podejmie decyzji o ulokowaniu reklamy. Tak oto mając 4 lokalizacje Warszawa, Gdańsk, Katowice oraz Wrocław gdzie słuchalność przekroczyła 20 tys słuchaczy dziennie nie mamy szansy na reklamę. Jedyne co nam teraz zostało to prosić Was o słuchanie naszej stacji byzwiększyć nasze szanse na reklamy systemowe i skłonić Millward/Kantar do zbadania nas. To nam pozwoli przetrwać. Słuchajcie nas z playera na stronie głównej Bezpieczna Podróż https://bezpiecznapodroz.org/ . Albo bezpośrednio z playera http://51.255.8.139:9162/index.html?sid=1 . W ten sposób zarobimy na nasze przetrwanie.

Jeśli jednak chcecie wesprzeć nas złotówką to możecie zrobić to na zrzutce https://zrzutka.pl/r4kxfg