Radio DAB+ prowadzone przez osoby niepełnosprawne – czy jest potrzebne?

871

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Aktywności osób niepełnosprawnych

Radio DAB+ prowadzone przez osoby niepełnosprawne

W naszych realiach powstało pierwsze w Unii Europejskiej, także pierwsze w Polsce radio prowadzone przez redakcję z niepełnosprawnościami. Pomimo pandemii to właśnie w Polsce powstało radio prowadzone przez niepełnosprawnych. Powstało bez wsparcia PFRON. Minister Wdówik który wręcz sceptycznie był nastawiony do projektu na spotkaniu wczesną wiosną 2020 roku też nie pomógł. Ciekawe jest że Pan minister jest osobą niewidomą a w tym radio pracują podobne mu osoby. Projekt jest finansowany ze środków własnych oraz z wpłat darczyńców i przyjaciół Fundacji Emanio Arcus.

Szkoda że władze jakiegokolwiek szczebla nie chciały wesprzeć tego projektu. To radio wbrew logice i ekonomii oraz braku zainteresowania czynników oficjalnych Radio Bezpieczna Podróż trwa nadal. Kuriozalne jest to, że niepełnosprawni jako najsłabsza grupa społeczna są narażeni na szykany z wielu stron. Czemu niepełnosprawnym odbiera się prawo do realizacji marzeń jeśli wkładają swą pracę i chcą zapłaty a nie zasiłku? Posłuchajcie tego Radia ono jest dla wszystkich ale tylko wtedy jeśli da mu się szansę na to.

radio DAB+ prowadzone przez osoby niepełnosprawne
pierwsze cyfrowe radio dab+ prowadzone przez osoby niepełnosprawne

Radio DAB+ prowadzone przez osoby niepełnosprawne – odcięte od reklam!!!!!!!

Millward/Kantar są wyrocznią rynku reklamy w Polsce pomimo że jest podmiotem komercyjnym i to niepolskim. Kiedy zainteresowaliśmy Panią Annę Romaniuk która zajmuje się badaniami słuchalności w owej wywiadowni obiecała nam pomoc w ich uzyskaniu. Niestety okazało się to tylko wybiegiem. Po 4 miesiącach kiedy my mieliśmy już ponad 7 tys słuchaczy poprzez internet a w Polsce w samych nowych autach jest już ponad milion odbiorników cyfrowych DAB+ Pani z Millward/Kantar powiedziała że nie będą badać naszej słuchalności bo w Polsce nikt DAB+ nie słucha.

Tak oto pierwsze cyfrowe radio DAB+ które prowadzą osoby niepełnosprawne jest odcięte od reklamy. Niestety w Polsce nikt bez badań słuchalności robionych przez Millward/Kantar nie podejmie decyzji o ulokowaniu reklamy. Tak oto mając 4 lokalizacje Warszawa, Gdańsk, Katowice oraz Wrocław gdzie słuchalność przekroczyła 20 tys słuchaczy dziennie nie mamy szansy na reklamę. Jedyne co nam teraz zostało to prosić Was o słuchanie naszej stacji by zwiększyć nasze szanse na reklamy systemowe i skłonić Millward/Kantar do zbadania nas. To nam pozwoli przetrwać. Słuchajcie nas z playera na stronie głównej Bezpieczna Podróż https://bezpiecznapodroz.org/ .

Radio DAB+ prowadzone przez osoby niepełnosprawne – audycja Filmospekcja

Nasz kolega Piotr Warachowski prowadzi cotygodniową audycję FILMOSPEKCJA gdzie dzieli się swoimi odczuciami o filmach których nigdy nie zobaczy. To nasz nowatorski pomysł, jesteśmy pierwszym radiem cyfrowym i pierwszą audycją filmową prowadzoną przez osobę z dysfunkcją wzroku. Okazuje się że można przełamywać nie tylko stereotypy ale też słabości a nawet niepełnosprawności. Chcieć to móc, Piotr jest twardy ale też pełen dobrego humoru. Tacy ludzie pokazują że można osiągać marzenia jeśli tylko chcemy na prawdę o nie walczyć. Zapraszamy, słuchaj audycję Piotra bo jest ona prowadzona bardzo lekko.

Plakat z filmu Ryś, na pierwszym planie aktor Stanisław Tym
Kolejny odcinek „Filmospekcji” poświęcony jest m.in. komedii „Ryś”

Jeśli jednak chcecie wesprzeć nas złotówką to możecie zrobić to na zrzutce https://zrzutka.pl/r4kxfg

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia