Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom – Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Legionowie

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sdr

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Legionowie jest tematem kolejnego odcinka audycji „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom”. W studiu Radia Bezpieczna Podróż gościł Krzysztof Wesołowski z Legionowskiego Centrum Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, prowadzącego wspomniane schronisko, jak i spółdzielnię socjalną. Nasz rozmówca wyjaśnił między innymi, jak zorganizowane jest schronisko, kto może ubiegać się o czasowy pobyt w nim oraz na jaką pomoc mogą liczyć ci, którzy już w nim przebywają. Warto podkreślić, że legionowskie Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn działa od 1994 roku. Jego siedziba mieści się w dwóch budynkach na osiedlu „Kozłówka” przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej 20. Tak zwany ciepły kąt może tu znaleźć 40 mężczyzn. Obecnie większość zamieszkujących placówkę jest w wieku 50+ i więcej. Tegoroczny budżet schroniska wynosi 350 tys. zł. Pobyt w schronisku zwykle trwa minimum 3 miesiące i jest bezpłatny.

Co istotne przy schronisku obok wspomnianej spółdzielni socjalnej działa również mieszkanie chronione treningowe dla mężczyzn. Miejsce to jest przeznaczone dla pełnoletnich wychowanków pieczy zastępczej. Kto kieruje młodych ludzi pozbawionych rodziny czy opieki, ale wciąż kształcących się, do mieszkania chronionego? Na czym polega pobyt w takim mieszkaniu? I jak długo można w nim przebywać? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszycie w wywiadzie z ww. Krzysztofem Wesołowskim. Zapraszamy do wysłuchania.

Schronisko dla bezdomnych mężczyzn w Legionowie – wywiad z Krzysztofem Wesołowskim 01
Schronisko dla bezdomnych mężczyzn w Legionowie – wywiad z Krzysztofem Wesołowskim 02
Mieszkania chronione treningowe w Legionowie – wywiad z Krzysztofem Wesołowskim 01
Mieszkania chronione treningowe w Legionowie – wywiad z Krzysztofem Wesołowskim 02

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/04/23/legionowo-miasto-przyjazne-mieszkancom-wywiad-z-magdalena-jagnyziak/

Brak postów do wyświetlenia