Zumba – taniec i zdrowie

334

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zumba

Zumba jest połączeniem dwóch aktywności: tańca i treningu aerobowego. Osoby w każdym wieku mogą korzystać z treningów zumby. Pozytywnie wpływają zarówno na umysł, jak i na ciało. Dlatego warto z nich skorzystać. Poznajcie bliżej zalety tego tańca. 

Zumba – krótka historia 

Taniec zumba został stworzony w latach 90. XX wieku w Kolumbii. Pewnego dnia Alberto „Beto” Perez, sławny kolumbijski trener fitnessu, idąc na trening aerobiku, zapomniał zabrać ze sobą kasetę z muzyką. Sytuacja ta zmusiła go do improwizacji i użycia prywatnej kolekcji utworów latynoskich. Zajęcia w takiej formie na tyle spodobały się uczestnikom treningu, że Alberto Perez postanowił kontynuować ćwiczenia z taką muzyką. Pod koniec lat 90. trend zawitał do USA, a następnie zaczął rozprzestrzeniać się na całym świecie. Same treningi mogą odbywać się zarówno w sali tanecznej, jak i na świeżym powietrzu. Trenerzy, w czasie zajęć wykorzystują dynamiczną muzykę, do której tworzone są, opracowane wcześniej, układy choreograficzne. Charakterystyczną cechą zumby jest fakt, że do zwykłych ćwiczeń aerobowych dodawane są elementy salsy czy samby. Sukces tych zajęć wynika z ogromnej satysfakcji i radości, jaką przynosi uczestnikom.

Zumba

Zumba – rodzaje 

Istnieje wiele odmian zumby. Dzięki temu każdy uczestnik może dostosować ćwiczenia zarówno do stopnia zaawansowania, jak i wieku. Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego treningu jest zumba klasyczna, która opiera się na ćwiczeniach w tanecznym rytmie. Skierowana jest do dorosłych, sprawnych osób. Zumba dla początkujących to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą formą treningu. Zajęcia są dużo mniej dynamiczne, dlatego sprawdzają się także w przypadku osób o słabszej kondycji. Coraz więcej klubów fitness organizuje także zajęcia dla najmłodszych. Ćwiczenia dostosowane są do dziecięcej energii, a także prowadzone są przy ich ulubionej muzyce. Osoby starsze również mogą skorzystać z treningów zumby. Zumba Gold jest dużo spokojniejsza, a ćwiczenia dużo prostsze. Wśród popularnych rodzajów mamy także aqua zumbę, polegającą na zajęciach w wodzie. W praktyce ta forma treningu jest jeszcze bardziej wymagająca od zumby klasycznej. 

Zumba – korzyści dla zdrowia 

Poprzez taniec zwiększa się świadomość własnego ciała. Zdrowy ruch redukuje stres i napięcie mięśni. Dlatego zumba bardzo dobrze wpływa na ogólne samopoczucie. Dzięki tym treningom można także spalić zbędne kalorie. Choć same ćwiczenia opierają się na wykonywaniu tych samych ruchów, to dzięki różnym choreografiom uczestnicy zajęć za każdym razem uczą się czegoś nowego. Regularne treningi aktywują różne partie mięśniowe, w związku z tym poprawę sylwetki można zauważyć często już po miesiącu tanecznych zajęć.

Foto: Canva.com

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/?p=107905&preview=true – Znane osoby z zespołem Downa

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia