Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom – Dom Samotnej Matki

577

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W kolejnym odcinku audycji „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom” naszym gościem jest siostra Marzena Jakonowicz z zakonu Urszulanek. A tematem naszego spotkania w jest Dom Samotnej Matki i Dziecka w Legionowie oraz mieszkania chronione-treningowe. Pierwszy z wymienionych to miejsce czasowego pobytu dla matek i ich dzieci, przejściowo pozbawionych wystarczających warunków i środków do życia oraz normalnego funkcjonowania z powodu doznanej przemocy i oddziaływań dysfunkcyjnych ze strony środowiska i najbliższej rodziny oraz kobiet oczekujących dziecka, które z tego powodu utraciły dotychczasowe miejsce zamieszkania.
Dom funkcjonuje na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 8 marca 2005 r. w sprawie domów dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży (Dz. U. z dnia 18 marca 2005 r.,Nr 43, poz. 418).

Dom Samotnej Matki i Dziecka ma charakter placówki opiekuńczo – wspierającej, działającej w duchu pedagogiki chrześcijańskiej.

 Matki wraz z dziećmi otrzymają pokoje, mogą korzystać z kuchni, sanitariatów, jadalni, świetlicy dla dzieci, sali spotkań, pralni, suszarni, ogrodu, placu zabaw. Mogą korzystać również z dostępnych w Domu środków społecznego przekazu.

Zapraszamy do wysłuchania audycji:

Marzena Jakonowicz – Dom Samotnej Matki w Legionowie 01
Marzena Jakonowicz – Dom Samotnej Matki w Legionowie 02
Marzena Jakonowicz – Dom Samotnej Matki w Legionowie 03
Marzena Jakonowicz – Dom Samotnej Matki w Legionowie 04

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj również: Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Legionowie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia