Za nami 4. i 5. etap ŻTC BIKE RACE 2021

0
44

W weekend (12-13 czerwca) rozegrane zostały ostatnie etapy ŻTC BIKE RACE 2021 przed Mistrzostwami Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym. 4. etap odbył się w Grójcu, a 5. w Żychlinie. Radio Bezpieczna Podróż patronuje medialnie całej tegorocznej imprezie.

Obie te rywalizacje miały wspólny mianownik, zawodnicy na trasie musieli zmagać się nie tylko ze swoimi słabościami. Mocno we znaki dawały im także warunki atmosferyczne. Choć obyło się bez opadów to silniejsze podmuchy wiatru potrafiły niejednemu pokrzyżować plany na ucieczkę. W kategoriach, które miały do przejechania najdłuższy dystans, a zatem M20 i M30 w Grójcu triumfowali odpowiednio Michał Błażejewski (ASE TREK GDYNIA) oraz Tomasz Gajak (Sii Cycling Team), a w Żychlinie Marcin Głowacki (BIKE SERWIS TEAM) i Filip Majcher (Klub Kolarski Żychlin). Pełne wyniki dostępne są na stronie www.ztc.pl.

W ten sposób kończymy pierwszą przedwakacyjną część sezonu, organizowaną w trudnych dla wszystkich warunkach, bo  związanych jeszcze z pandemią koronawirusa. Teraz w rywalizacji ŻTC BIKE RACE czeka nas przerwa, ale to nie oznacza braku kolarskiej rywalizacji. Zapraszam wszystkich już w najbliższą niedzielę na Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego do Rawy Mazowieckiej. Zapowiada się znakomita frekwencja i ściganie na najwyższym krajowym poziomie. Po wielu latach impreza tej rangi wraca nie ziemię łódzką – mówi Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE 2021.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Bezpieczna Podróż i portal bezpiecznapodroz.org. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj koniecznie: Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport 2021 w Rawie Mazowieckiej