Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych -wywiad z Wojciechem Adamczykiem

0
20
sdr

Na wywiad z Wojciechem Adamczykiem zaprasza Dominik Kubalski. Znany reżyser był gościem w audycji “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”. Program ten można usłyszeć na antenie Radia Bezpieczna Podróż w każdą niedzielę po godzinie 20:00.

Szerokiej publiczności Wojciech Adamczyk dał się poznać zarówno jako aktor i reżyser teatralny. W latach 1982-86 występował w Teatrze Popularnym w Warszawie. Był również reżyserem Teatru im. J. Szaniawskiego w Płocku (1986-89), Teatru Polskiego we Wrocławiu (1989-90) Teatru Powszechnego w Łodzi (2002-2004), Teatru Ateneum w Warszawie (2004-2008). W roku 1997 roku pracował jako dyrektor artystyczny Teatru Powszechnego w Łodzi, a od roku 2020 jest dyrektorem artystycznym Teatru Ateneum w Warszawie. Wojciech Adamczyk jest również wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie, a w latach 2002-2005 pełnił funkcję dziekana Wydziału Reżyserii tejże uczelni. Niewątpliwie w ostatnich latach specjalizuje się głównie w realizacji seriali telewizyjnych. Do jego najsłynniejszych, wręcz hitowych produkcji należą: “Ranczo”, “Dziewczyny ze Lwowa”, “Miodowe lata”, “Camera cafe” czy “rodzina zastępcza”.

Zapraszamy na wywiad z Wojciechem Adamczykiem:

Część 1. Wojciech Adamczyk.
Część 2. Wojciech Adamczyk.
Część 3. Wojciech Adamczyk.
Część 4. Wojciech Adamczyk.
Część 4. Wojciech Adamczyk.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj i posłuchaj także: Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych – wywiad z Piotrem Wojtowiczem