Słynni polscy tenisiści

291

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Słynni polscy tenisiści

Ostatnie sukcesy Huberta Hurkacza na korcie tenisowym porwały nie tylko wiernych kibiców tej dyscypliny. Warto jednak podkreślić, że w historii tego sportu zapisali się również inni słynni polscy tenisiści. Przypomnijmy sobie bliżej ich sylwetki. 

Słynni polscy tenisiści – dawne sukcesy 

Jedną z pierwszych polskich gwiazd tenisa był Wojciech Fibak (na zdjęciu). W 1976 roku dotarł on do finału turnieju w Monte Carlo. Wygrał także cały turniej w Sztokholmie. Do historii przeszedł jednak finał Masters, który dziś określany jest zarówno jako największy sukces, jak i niewykorzystana szansa Polaka. Wojciech Fibak prowadził już 2:1 w setach 4:1 w czwartej partii z Manuelem Orantesem. Hiszpan zdołał jednak odwrócić losy spotkania i ostatecznie to on triumfował. W czołówce wybitnych polskich tenisistów znajduje się także Jerzy Janowicz, który jako pierwszy Polak w grze pojedynczej dotarł do półfinału turnieju wielkoszlemowego. Do jego sukcesów należy także zaliczyć udział w finałach wielkoszlemowych turniejów juniorskich – US Open i French Open. Brał także udział m.in. w finale turnieju ATP w Paryżu w 2012 roku. W rankingu ATP Jerzy Janowicz zajmuje obecnie 14. lokatę. 

Słynni polscy tenisiści

Słynni polscy tenisiści – świeża krew 

Jeśli chodzi o grę deblową, to największymi sukcesami może pochwalić się Łukasz Kubot. Warto podkreślić chociażby triumf w grze podwójnej w Australian Open oraz Wimbledonu. Zawodnik zwyciężał również w turniejach deblowych ATP Tour, dotarł także do finału dwóch turniejów singlowych ATP Tour. Z kolei w parze z Marcelo Melo zajęli pierwsze miejsce w rankingu par deblowych. Łukasz Kubot jest pierwszym polskim tenisistą od czasów Wojciecha Fibaka, który najpierw wszedł do pierwszej setki rankingu tenisistów w grze pojedynczej, a następnie do pierwszej pięćdziesiątki. W chwili obecnej za jednego z najlepszych polskich zawodników uznaje się Huberta Hurkacza (na zdjęciu głównym). Do jego sukcesów można zaliczyć nie tylko triumfy w prestiżowych turniejach rangi ITF Futures, ATP Challenger i ATP Tour, ale również dojście do finału w Australian Open w 2015 roku. W naszym kraju jest też pierwszym triumfatorem turnieju ATP Tour Masters 1000 w Miami. 

Słynni polscy tenisiści – droga do sukcesu 

Jako ciekawostkę warto dodać, że dawniej tenis był dyscypliną przeznaczoną wyłącznie dla bogatych elit. Dziś w tym sporcie pieniądz również odgrywa istotną rolę: tegoroczny zwycięzca Wimbledonu otrzyma aż 1,7 mln funtów, czyli ok. 9 m.in. złotych. W tenisie droga do sukcesu wiąże się jednak przede wszystkim z wyczerpującymi treningami. Sami zawodnicy przyznają, że przez uprawianą przez siebie dyscyplinę czują, że ich ciało z wiekiem męczy się dużo szybciej. Ich ciężka praca przekłada się jednak nie tylko na doskonałe efekty, ale i piękne emocje, których dostarczają kibicom.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Gwiazdy, które wygrały z rakiem piersi

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia