Kolejny weekend z ŻTC BIKE RACE 2021

279

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ŻTC BIKE RACE 2021 – już w najbliższy weekend 21-22 sierpnia czeka nas kolejna odsłona tego kolarskiego święta. W sobotę rozegrany zostanie dziewiąty etap w Górze Kalwarii, dzień później rywalizacja przeniesie się do Warki. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Bezpieczna Podróż.

ŻTC BIKE RACE 2021 – pierwsza Góra Kalwaria…

W Górze Kalwarii zawodnicy ścigać się będą na rundzie o długości 18 kilometrów. Kategorie najmłodsze będą miały do pokonania w sumie 90 kilometrów. Wyścig ruszy sprzed Koszar Arche Hotel, następnie za ulicą Księdza Zygmunta Sajny skręci w lewo w ul. Szpitalną, gdzie zaczynie się runda, którą zawodnicy pokonywać będą wielokrotnie. Dalej trasa będzie ich wiodła ulicą Pijarską. Następnie ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego, po czym opuszczą miasto drogą nr 724 przez Moczydłów, Brzeźce do Kawęczyna. W Kawęczynie skręcą w prawo do miejscowości Dębówka i przez Podłęcze, Wólkę Dworską powrócą do Góry Kalwarii na ul. Lipkowską, gdzie wyznaczono metę wyścigu.

ŻTC Bike Race 2021

… a następnie Warka

Dzień później zawodnicy będą mieli do pokonania dwukrotnie dłuższą rundę, bo 29-kilometrową. Start odbędzie się z Rynku w Warce. Od startu ulicą Senatorską i następnie Warszawską trasa powiedzie zawodników do ronda Jana Pawła II. Dalej ulicą Puławską na wyjazd z Warki drogą 731 – przez Piaseczno do Dębnowoli, gdzie skręci w prawo i przez Klonową Wolę i Przylot poprowadzi ich do drogi 79. Tutaj po skręceniu w prawo – przez most na Pilicy do Mniszewa, ponowny skręt w prawo i przez Zagroby, Rozniszew, Zakrzew zawodnicy dojadą do drogi 730. Po skręceniu w prawo i przejechaniu mostu z ul. Mostowej będą musieli skręcić w lewo w ul. Nowy Zjazd, a następnie w prawo w Aleję PTTK. Dalej czeka ich podjazd do góry do ul. Farnej, w którą skręcą w lewo, a następnie w prawo, gdzie czekać będzie na nich meta.

ŻTC Bike Race 2021

Ponadto w Warce odbędą się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego.

– To będzie prawdziwy weekend z ŻTC BIKE RACE, dwie doskonale przygotowane trasy, do tego zachęcająca pogoda, jak zwykle spodziewamy się znakomitej rywalizacji od startu do kreski – zachęca do udziału w zawodach, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: XIII Memoriał Feliksa Rawskiego

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia