Beata K. zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu

442

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Beata K. zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. Aż dwa promile alkoholu wykazało badanie alkomatem. Beacie P., znanej wcześniej jako Beata K., nieoficjalnie wokalistce zespołu Bajm, grożą za ten czyn dwa lata pozbawienia wolności.

Beata K. zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu

Jak podał rzecznik mokotowskiej policji, podkomisarz Robert Koniuszy do zdarzenia doszło w środę wieczorem, 1 września, na warszawskim Mokotowie. Według nieoficjalnych informacji 61-letnia Beata P. miała zygzakiem poruszać się autem marki BMW od jednego do drugiego krawężnika. Sytuacje zgłosił jeden z kierowców, który zawiadomił policje i zablokował samochód prowadzony przez artystkę. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Kobiecie odebrano prawo jazdy, a samochód został przekazany osobie wskazanej. Po zatrzymaniu piosenkarka została zwolniona do domu, jednak dziś (2 września) ma się zgłosić na policje, gdzie prawdopodobnie usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi jej do dwóch lat więzienia.

Przypomnijmy, że Beata P. to kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim wokalistka i liderka zespołu Bajm. Wraz z grupą wydała 10 albumów studyjnych, które rozeszły się w nakładzie ponad 2,5 milionów egzemplarzy. Do największych hitów zespołu należą takie utwory jak: „Ta sama chwila”, „Biała armia”, „Szklanka wody” czy „Co mi Pani dasz”. 

Beata K. zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu – przypadki innych gwiazd 

Sytuacja z udziałem wokalistki zespołu Bajm jest z pewnością dużym szokiem dla wielu fanów. Beata P. nie jest jednak jedyną gwiazdą, która zdecydowała się prowadzić pojazd na tzw podwójnym gazie. W 2008 roku Borys Szyc stracił prawo jazdy za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Aktor miał wówczas 0,6 promile alkoholu we krwi. Znana m.in. z serialu „Przyjaciółki”, Joanna Liszowska w 2014 roku przez brawurową jazdę doprowadziła do kolizji trzech samochodów. U aktorski stwierdzono wówczas 1,2 promila alkoholu. Gwiazda otrzymała mandat wysokości 400 złotych. Została także skazana na karę pięciu miesięcy prac społecznych dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Okazuje się, że nawet po imprezie nie należy wsiadać do auta zbyt wcześnie. Doskonałym przykładem jest piosenkarka Ewa Farna, która wsiadła za kierownicę dzień po zakrapianym wieczorze. W efekcie spowodowała wypadek, a jej auto nadawało się do kasacji. 

Beata K. zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu – konsekwencje

Beata P. jest jedną ze 192 osób kierujących w stanie nietrzeźwości, jakie w dniu wczorajszym zatrzymała policja na Mazowszu. Gwiazdy, które usiadły za kółkiem pod wpływem alkoholu stanowią jedynie bardziej znany odłamek z tysięcy kierowców, którzy każdego dnia zatrzymywani są w stanie nietrzeźwym. Mimo głośnych apeli, nakazów i zakazów służb policyjnych, problem spożywania alkoholu w biały dzień staje się coraz bardziej powszechny. Z pewnością sytuacji nie ułatwia szeroka dostępność napojów wyskokowych, chociażby na wszechobecnych stacjach benzynowych. Warto przypomnieć, że zgodnie z polskim prawem dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Prowadzenie pojazdu, gdy alkomat wykazuje 0,5 promila jest już przestępstwem. Według polskiego prawa osoba kierująca samochodem pod wpływem alkoholu, w zależności od poziomu alkoholu we krwi popełnia wykroczenie bądź przestępstwo. Nietrzeźwym kierowcom grozi m.in. odebranie prawa jazdy, konsekwencje finansowe, kara ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności. Za stan po spożyciu alkoholu uznaje się, gdy badanie wykazuje zawartość alkoholu we krwi od 0,2 do 0,5 promila (0,1–0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza), natomiast stan nietrzeźwości występuje wtedy, gdy zawartość alkoholu we krwi jest powyżej 0,5 promila (powyżej 0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza). Tak więc w pierwszej sytuacji mamy do czynienia z wykroczeniem, w drugiej zaś z przestępstwem. W sytuacji kiedy kierowca jest w stanie po spożyciu alkoholu do 0,19 promila nie grożą mu konsekwencje prawne.

Beata K. zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu

Foto: wikimedia commons

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Kamil Durczok pod wpływem alkoholu spowodował wypadek

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia