Wideorejestratory – jak działają?

wideorejestratory to ciągła rejestracja zdarzeń mogąca zapobiec spornym sprawom mandatowym

327

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wideorejestratory

Dzięki obecnej technologii podróżowanie samochodem staje się coraz bardziej bezpieczne. Doskonałym przykładem są wideorejestratory, czyli urządzenia elektroniczne, zapisujące przebieg naszej trasy. Kiedy szczególnie się sprawdzają? Dzięki obecnej technologii podróżowanie samochodem staje się coraz bardziej bezpieczne. Doskonałym przykładem są wideorejestratory samochodowe, czyli urządzenia elektroniczne, zapisujące przebieg naszej trasy. Kiedy szczególnie się sprawdzają? 

Wideorejestratory – czym są? 

Wideorejestator nazywany jest inaczej kamerą samochodową. Dzięki niemu można m.in. zarejestrować malownicze krajobrazy z dalekich podróży. Jego zastosowanie odnosi się jednak przede wszystkim do codziennego użytkowania. Samochodowa kamera posiada wbudowany czujnik, który nagrywa kierunek jazdy, przyspieszenie oraz siłę przeciążenia. Doskonale sprawdza się w przypadku nagłych zdarzeń drogowych. Mowa tu szczególnie o wypadkach lub szybkiej jeździe piratów drogowych. Nagranie z takich sytuacji może być ważnym materiałem dowodowym w celu ustalenia sprawcy kolizji. Dzięki temu kierowcy mogą uniknąć także kosztów naprawy w przypadku zarysowania czy wgniecenia karoserii na parkingu. Nawet, gdy kierowcy nie ma w aucie, a kamera jest w stanie czuwania, to urządzenie może nagrać numer rejestracyjny sprawcy. Niektóre modele wideorejestratorów umożliwiają nagrywanie wewnątrz lub tylu pojazdu. Urządzenie może zatem także nagrać działania włamywaczy. Wbudowany wykrywacz ruchu pozwala na rozpoczęcie nagrywania, kiedy tylko samochód ruszy z miejsca.

Wideorejestratory 

Wideorejestratory – sposób działania 

Wideorejestrator działa w podobny sposób, co zwykła kamera. Jak wyżej wspomnieliśmy, jego zadaniem jest rejestracja obrazu oraz pomiar prędkości. Nagrany film zostaje przeniesiony na kartę pamięci. Dzięki temu nagranie można bez trudu obejrzeć w każdej chwili. Urządzenie w łatwy i szybki sposób montuje się na przedniej szybie lub lusterku wstecznym. Dalej wystarczy tylko włączyć przycisk nagrywania, a rejestrator sam zaczyna filmować wszystko to, co dzieje się przed maską samochodu. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto wziąć pod uwagę m.in. rozdzielczość i typ obiektywu. Na szczęście większość urządzeń może pochwalić się jakością full HD, a nawet 4K. Istotna jest też możliwość nagrywania maksymalnie szerokiego pola widzenia. W obecnych czasach sprawdzona będzie również kamerka, która będzie mogła rejestrować filmy w nocy. Sprawdzona jest także funkcja G-Sensor, która umożliwia zapisanie w pamięci kamery nagranie na 10 sekund przed wypadkiem i 5 minut po całym zajściu. 

Wideorejestratory – tryb parkingowy 

Działania tego typu urządzeń są również pomocne podczas parkowania, szczególnie w trudnych miejscach. Wyświetlacz kamerki cofania może znajdować się zarówno na ekranie panelu sterowania, osobnym monitorze, jak i lusterku wstecznym. Po wyłączeniu kamery lub zgaszeniu silnika wideorejestrator przechodzi w tryb czuwania. Przez cały ten czas czujnik przeciążeń pozostaje aktywny, tym samym nadal reaguje na wstrząsy związane nawet z mocniejszym trzaśnięciem drzwi samochodu. Wideorejestrator to urządzenie, o którym zdecydowanie warto pomyśleć. Oczywiście kwestia modelu powinna zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb. Nie mniej jednak sam sprzęt warto wziąć pod uwagę, chociażby ze względu na wsparcie w przypadku nagłych i niespodziewanych zdarzeń na drodze. 

Foto: Canva.com

Zobacz także: Alkomaty – prawo w Polsce

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia