Samochód Izera – krok dla środowiska

464

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Samochód Izera

Świat motoryzacji coraz bardziej przyczynia się do dbania o środowisko. Samochód Izera to ambitna inicjatywa nowego trendu produkcji przyszłych samochodów. Czy elektryczne auta mają w Polsce duże szanse? Jaki będzie koszt tej inwestycji? 

Samochód Izera – podstawowe informacje 

Izera to polski samochód elektryczny, a jego nazwa nawiązuje do gór izerskich. Na początek jedna z najistotniejszych informacji dla potencjalnych właścicieli, czyli cena. Okazuje się, że producenci zakładają, iż modele elektrycznych aut mają być w zasięgu portfela przeciętnego Polaka. W przypadku konkretnych marek wymienia się m.in. czerwony hatchback, Izera SUV czy kombi. Co rusz pojawiają się też różne spekulacje na temat samej fabryki Izery. Do tej pory utrzymywano, że ma powstać w Jaworznie. Z rzekomych e-maili ministra Michała Dworczyka wynika jednak, że polski rząd wykazuje chęć współpracy z Toyotą. Samochody Izera mają być także autami dla całych rodzin. W podstawowych założeniach wnętrza pojazdów mają się znaleźć m.in. uchwyty na urządzenia elektroniczne czy dodatkowe lusterka. Dzięki nim będzie można mieć pod kontrolą najmłodszych pasażerów. Producenci zapowiadają, że oko będzie cieszyć także doskonały design. Wszystko to dzięki udziale najlepszych twórców w tej dziedzinie. 

Samochód Izera – wnętrze 

Modele mają być dostępne w dwóch wariantach baterii. Większy to 60 kWh, a mniejszy 40 kWh. Szacuje się, że na jednym ładowaniu kierowca będzie mógł przejechać do 450 kilometrów. Izera stawia przede wszystkim na ekologie, ale i funkcjonalność. Nadal jednak nie ma konkretnych informacji na temat możliwości odzyskiwania energii. Samo ładowanie auta ma być stosunkowo szybkie, gdyż w 30 minut będzie w stanie naładować 80% baterii. To, co wyróżnia samochód Izera to trzy aspekty – jakość, funkcjonalność i design. W przypadku jakości mowa tu przede wszystkim o komforcie kierowcy wsiadającego do samochodu, który jest solidny i wydaje dźwięki jak żaden inny. Bardzo ważnym czynnikiem jest też trwałość pojazdów oraz ich odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i korozje. Założeniem nie jest produkcja aut na sezon, tylko na lata. Powinien posiadać więc wszystkie najlepsze systemy zabezpieczające w taki sposób, by kierowca i pasażerowie mogli czuć się bezpiecznie. 

Samochód Izera

Samochód Izera – opinia 

Jak każdy ambitny projekt, tak i samochód Izera musi mierzyć się z ogniem krytyki. Sceptycy wątpią bowiem w realność całego przedsięwzięcia. Ogromnym plusem tego planu jest z pewnością ich dostępność dla przeciętnego klienta. Założenie ma być przede wszystkim opłacalne pod kątem przyszłości. Nacisk, który kładzie się obecnie na ekologię jest ogromny. W związku z tym producenci aut węszą przede wszystkim nieoceniony zysk. Samochód Izera to pomysł ludzi z pasją. Trzymajmy zatem kciuki, by ich poświęcenie zwróciło się w postaci budowania solidnego kapitału na przyszłość.

Foto: Canva.com

Zobacz także: Auta polityków – samochody naszych władz

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia