Auta polityków – samochody naszych władz

578

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Auta polityków

Polscy politycy na co dzień przyzwyczajeni są do służbowych samochodów i limuzyn. Jakimi samochodami jeżdżą prywatnie? Poznajcie auta polityków, niektóre wybory przedstawicieli naszego kraju mogą zaskakiwać. 

Auta polityków – prostota czy elegancja? 

A gdyby tak zrezygnować z posiadania samochodu? Okazuje się, że sam premier Polski, Mateusz Morawiecki nie posiada w swoim oświadczeniu majątkowym żadnego samochodu powyżej 10 tysięcy złotych, którego byłby właścicielem lub współwłaścicielem. Z prywatnego środka transportu zrezygnował także prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Poseł Władysław Kosiniak-Kamysz stawia z kolei na niemiecką precyzję. Na co dzień porusza się bowiem autem marki Volkswagen Passat. Pojemność silnika tego pojazdu wynosi 1,9. Dokładnie tą samą marką porusza się Marszałek Senior Sejmu IX kadencji, Antonii Macierewicz. Właścicielem Hondy CR-V jest przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, Marek Kuchciński. Kobiety w polskiej polityce również stawiają na luksus. W oczy rzuca się m.in. ogromna limuzyna Volkswagena Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jeden z głównych kandydatów na prezydenta RP minionych wyborów, Rafał Trzaskowski na co dzień korzysta z Volvo XC70 z 2011 roku. Poseł III kadencji, Grzegorz Schetyna posiada natomiast dwa modele marki BMW

Auta polityków – swobodne przemieszczanie 

Paweł Kukiz, niegdyś znany jako muzyk, dziś inicjator komitetu politycznego Kukiz’15 korzysta z dużego Audi Q7 z 2009 roku. Jednym z najpopularniejszych aut w Polsce jest Skoda Octavia (na zdjęciu). Właśnie na ten model, w dodatku z trzeciej generacji, zdecydował się Jacek Sasin. Z popularnego przed laty Fiata Punto korzysta natomiast Janusz Korwin Mikke. Jego auto to model z roku 2007. Marszałek sejmu, Elżbieta Witek także porusza się samochodem, który bardzo dobrze sprzedaje się na polskim rynku, a jest nim Fiat Tipo. O luksusie może mówić marszałek Senatu X kadencji, Tomasz Grodzki, który spłaca raty w ramach długoterminowego wynajmu Jaguara XF z 2016 roku (na zdjęciu głównym). Okazuje się, że pasjonatem motoryzacji jest były minister zdrowia, Łukasz Szumowski. W ostatnim czasie głośno było o jego zabytkowym Mercedesie 220 S z 1959 roku. Oprócz tego posiada również dwie Toyoty: luksusową Land Cruiser z 2005 roku oraz miejską Yaris z roku 2006. 

Auta polityków

Auta polityków – wygoda i elegancja 

Poseł na sejm czterech kadencji, Sławomir Nitras jest właścicielem zarówno modelu BMW z 2016 roku, jak i Audi A6  z roku 2010. Model GLK z 2016 roku wybrał Jarosław Wałęsa, syn Lecha Wałęsy, poseł do Parlamentu Europejskiego VII i VIII kadencji. Wspomnieliśmy wyżej, że na posiadanie własnego samochodu do tej pory nie zdecydowali się Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Okazuje się jednak, że lista polityków „bez auta” jest znacznie dłuższa. Zalicza się do niej m.in. Mariusz Kamiński, Jadwiga Emilewicz, Stanisław Karczewski, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin, Krzysztof Bosak, Adrian Zandberg czy Włodzimierz Czarzasty.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Czym gwiazdy jeżdżą do ślubu?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia