Odwrócona hipoteka – ile można stracić?

211

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odwrócona hipoteka czy umowa dożywocia – w ostatnich latach głośne stały się przejęcia sprawy oszukańczych przejęć nieruchomości. Ich ofiarami byli głównie seniorzy. Zaufali oni osobom, które w zamian za przejęcie po ich śmierci mieszkania lub domu miały się nimi zaopiekować. Niestety, jak się później okazywało wraz podpisaniem umowy starsi ludzie pozostawali bez dachu nad głową. W poprzedniej audycji z cyklu „Bezpieczni na Mazowszu” poruszaliśmy temat oszustw finansowych. W odcinku, do wysłuchania którego chcemy Państwa zaprosić, mówimy o tym, jak bronić się przed takimi nieuczciwymi praktykami. Zaproszony do rozmowy prawnik wyjaśnia jak zabezpieczyć siebie i swoje mienie, gdy zdecydowaliśmy się już podpisać umowę dożywocia lub darowizny. Tłumaczy również dlaczego lepiej nie decydować się na coś takiego, jak odwrócona hipoteka. I co zrobić w przypadku, gdy takową podpisaliśmy i zostaliśmy oszukani? Zapraszamy do wysłuchania audycji, którą zrealizowali dziennikarze Radia Bezpieczna Podróż.

Cz. 1 – Bezpieczni na Mazowszu – Jak nie stracić domu lub mieszkania? – Odcinek 16
Cz. 2 – Bezpieczni na Mazowszu – Jak nie stracić domu lub mieszkania? – Odcinek 16
Cz. 3 – Bezpieczni na Mazowszu – Jak nie stracić domu lub mieszkania? – Odcinek 16

Materiał powstał we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia