Gwiazdy bez retuszu – trendy naturalność

327

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

bez retuszu

Czy nadchodzi koniec ery idealnych zdjęć w mediach społecznościowych? W ostatnim czasie coraz więcej sław decyduje się publikować swój wizerunek bez filtra. Tym samym pragną promować naturalność i dążenie do samoakceptacji. Które gwiazdy zdecydowały się na życie bez retuszu

Gwiazdy bez retuszu – samoakceptacja 

Kilka tygodni temu Martyna Wojciechowska zaskoczyła swoich obserwatorów. Podróżniczka udostępniła w sieci zdjęcie, na którym z trudem można ja rozpoznać. Prowadząca program „Kobieta na krańcu świata” chciała w ten sposób zademonstrować jak przy użyciu prostych filtrów można zmienić wygląd swojej twarzy. Przerobioną fotografię, gwiazda zestawiła ze swoim naturalnym zdjęciem. Jak przyznała w kilku wywiadach, w przeszłości miała duże problemy z samoakceptacją. Dziś pragnie przede wszystkim uświadamiać Polaków, że piękno kryje się w każdym z nas. W swoich działaniach nie jest jednak odosobniona. Na szczery wpis w tym temacie zdecydowała się również Agnieszka Sienkiewicz. Aktorka w swoim poście wyraźnie podkreśliła, że nie wierzy w wyidealizowany świat, który promowany jest w mediach społecznościowych. Dodała również zdjęcie w naturalnym wydaniu, bez makijażu. Dla Agaty Buzek (zdjęcie w środku) nie są obojętnie zarówno losy ludzi, jak i zwierząt. W Dzień Kobiet gwiazda postanowiła jednak opublikować zdjęcie w dresie i potarganą fryzurą. 

Bez retuszu

Gwiazdy bez retuszu – piękno w każdym z nas 

Niektóre gwiazdy chętnie dodają także zdjęcia sprzed lat, na których często wyglądają dużo mniej korzystnie, niż obecnie. Tym tropem poszła m.in. Katarzyna Zielińska, która jedną z fotografii opatrzyła wymownym wpisem „I wtedy wchodzę ja cała na… niebiesko”. Na zdjęciu wyraźne widać u aktorki kilka dodatkowych kilogramów. Mimo to gwiazda nie traktuje tamtego okresu życia jako powód do wstydu. Na naturalność stawia również znana przede wszystkim z serialu „Na Wspólnej”, Marta Wierzbicka. Aktorka uwielbia pozować w naturalnych odsłonach, nawet promując w sieci konkretne marki. Dominika Gwit (na zdjęciu głównym) znana jest nie tylko z ról filmowych, serialowych i teatralnych, ale i ogromnej walki z otyłością. Kilka lat temu aktorce udało się zrzucić 50 kilogramów. Niestety po jakimś czasie dopadł ją efekt jo-jo. Jak później przyznała w wywiadach, problem z redukcją kilogramów jest efektem problemów zdrowotnych. Dziś chętnie pokazuje, jak cieszyć się życiem i dostrzegać w sobie piękno. 

Gwiazdy bez retuszu – problem społeczny 

Sławy są autorytetem i stanowią przykład w wielu dziedzinach. Chętnie zatem wykorzystują swoją rozpoznawalność do promowania społecznych postaw. Dziś pokolenie nastolatków większość swojego życia spędza w social mediach. Niestety w tej przestrzeni bombardowani są milionami „idealnych zdjęć”, na podstawie których zaniżają poczucie własnej wartości. Jakiś czas temu świat obiegła tragiczna historia nastoletniej Brytyjki, która odebrała sobie życie z powodu braku wystarczającej ilości polubień swoich treści. W Polsce tego typu problemy także rozwijają się w zawrotnym tempie. Sami internauci również nie kryją przerażenia względem czasów, w których przyszło dorastać ich dzieciom. Tym bardziej liczne działania gwiazd w tym temacie warto potraktować jako ostatnią chwilę na refleksję, by całkowicie nie zagubić się w wirtualnej rzeczywistości.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Gwiazdy zaangażowane w ekologię

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia