Gwiazdy zaangażowane w ekologię

537

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W ekologię

Ochrona środowiska to jedno z najważniejszych zagadnień XXI wieku. Regularnie docierają do nas informacje o kolejnych gwiazdach, które zaangażowały się w ekologię. Czy ich popularność rzeczywiście może znacząco przyczynić się do propagowania istotnych idei? 

Zaangażowani w ekologię – działania na skalę światową 

Leonardo DiCaprio (na zdjęciu głównym) dziś znany jest nie tylko z wielu znakomitych ról filmowych, ale i ogromnego wkładu na rzecz ochrony środowiska. Jego organizacja Leonardo DiCaprio Foundation rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku. Do dziś z powodzeniem pomaga w ochronie dzikiej przyrody, klimatu i rdzennych ludności. Z inicjatywy aktora powstał także film dokumentalny pt. „Before The Flood”. Ze swojego działania dla dobra planety znana jest także inna gwiazda Hollywood – Natalie Portman. Aktorka, która od lat jest weganką, szczególnie angażuje się w działania dla dobra zwierząt. Gwiazda jest autorką dokumentu „Eating Animals”, który stworzyła na podstawie książki o tym samym tytule. Od lat w ochronę środowiska zaangażowany jest także słynny reżyser – James Cameron. Dowodem może być chociażby film „Avatar”, którego celem było przede wszystkim zwrócenie uwagi na codzienne niszczenie ekosystemu przez ludzi. Warto dodać, że energia potrzebna do nakręcenia filmu pochodziła głównie z odnawialnych źródeł.

Zaangażowani w ekologię – celebryci działają dla planety 

Amerykański kompozytor i wokalista Moby ceniony jest dziś nie tylko za osiągnięcia muzyczne, ale i działania przede wszystkim względem praw zwierząt. Artysta od lat promuje dietę wegańską. Kilkakrotnie brał nawet udział w konferencjach TED Talks, w których tłumaczył, dlaczego warto ją wdrożyć w swoim życiu. Swoimi przemyśleniami chętnie dzieli się również w muzyce i wideoklipach. W trosce o klimat działają również nasze rodzime gwiazdy. Modelka Joanna Krupa od dawna jest zdecydowaną przeciwniczką noszenia naturalnych futer. Regularnie zachęca także do przygarniania psów ze schronisk. Barbara Kurdej-Szatan prowadzi ekologiczny tryb życia od wielu lat. Znana polska aktorka znajduje wiele sposobów, aby na co dzień dbać o naturę. Organizuje na przykład rodzinne wycieczki do lasów, podczas których zbierane są śmieci i odpady. Z kolei modelka Anja Rubik (na zdjęciu) od lat apeluje o zmniejszenie zużycia plastiku. Celebrytka wielokrotnie użyczała także swojego wizerunku do promowania proekologicznych kampanii.

W ekologię

Zaangażowani w ekologię – w trosce o przyszłość 

Mieszkający na stałe w Nowym Jorku, brytyjski muzyk Sting stworzył w Toskanii ekologiczne gospodarstwo, w którym powstają m.in. miód, wino, warzywa czy owoce. Dochód z ich sprzedaży zasila różne organizacje proekologiczne. Oprah Winfey to najlepiej zarabiająca dziennikarka w Stanach Zjednoczonych. Gwiazda postanowiła zainwestować w gospodarstwo na hawajskiej wyspie Maui, w której produkowana jest żywność oraz kosmetyki z naturalnych składników. Zmiana codziennych nawyków w trosce o ochronę środowiska to długotrwały proces. Trudno stwierdzić czy działania znanych osobistości przyniosą oczekiwane efekty. W najgorszym przypadku możemy być jednak pewni, że dając swoim fanom dobry przykład, przekonają ich do zmiany prostych, codziennych nawyków.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Jak zadbać o zdrowie w czasie upałów?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia