Jak uniknąć zatruć grzybami? – wywiad z Patrycją Siek

285

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak uniknąć zatruć grzybami? O tym rozmawiamy w kolejnym odcinku audycji „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom” z klasyfikatorką grzybów Patrycją Siek. Ponieważ sezon grzybiarski jest już w pełni z mikrofonem Radia Bezpieczna Podróż udaliśmy się do legionowskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Aby uniknąć zatruć grzybami, które stanowią poważne ­zagrożenie dla życia i zdrowia, należy zbierać tylko te grzyby, które dobrze znamy. I jest to jedyny sposób uniknięcia tragicznych konsekwencji spożycia grzybów trujących. Osoby nieposiadające stosownej wiedzy, kupujące grzyby na targowiskach, powinny zwracać uwagę na atest wydany przez grzyboznawcę i nie opierać się jedynie na bezgranicznym zaufaniu do sprzedawcy.

Państwowa Inspekcja Sanitarna zatrudnia grzyboznawców i klasyfikatorów grzybów, którzy posiadają wszechstronną wiedzę na ich temat. Z ich porad można skorzystać bezpłatnie, zawsze gdy chcemy się upewnić, czy zebrane przez nas okazy są bezpieczne dla naszego zdrowia. Jak wygląda takie badanie? Czy przynosimy do badania fragment grzyba czy cały? Ile czasu zajmuje klasyfikatorowi ocena grzybów? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Sprawdź też, czy możesz dostać mandat za zbieranie grzybów.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Jak uchronić się przed pożarem?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia