Wywiad z Mariuszem Szczygłem

333

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dav

Na najświeższy wywiad z Mariuszem Szczygłem zaprasza Dominik Kubalski do swojej audycji „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”. Premiera audycji odbyła się w niedzielę, 3 października po godzinie 20:00 na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Mariusz Szczygieł także we wspomnianą niedzielę został laureatem Nagrody Nike 25-lecia, którą przyznali mu czytelnicy za książkę „Nie ma”.

Kim jest?

Mariusz Szczygieł to dziennikarz, pisarz i reportażysta, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Był uczniem m.in. Hanny Krall. Ogromną popularność przyniósł mu prowadzony przez niego w latach 1995-2001 talk show w telewizji Polsat – „Na każdy temat”. Ponadto Uchodzi za jednego z twórców współczesnego polskiego reportażu. Godnym uwagi jest fakt, iż ma na swoim koncie takie literackie i dziennikarskie nagrody jak NIKE, Europejska Nagroda Książkowa, Grand Press czy Nagroda im. Andrzeja Wojciechowskiego. Warto jeszcze wspomnieć, że w 2014 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski. Prywatnie jest osobą bardzo ciepłą i życzliwą światu i ludziom.

Najnowszy wywiad z Mariuszem Szczygłem tylko w Radiu Bezpieczna Podróż

O czym rozmawiał Dominik Kubalski z Mariuszem Szczygłem? Z rozmowy obu panów dowiecie się, czy studio „Na każdy temat” było naprawdę zlokalizowane na dachu budynku telewizji Polsat? Co u Czechów ceni sobie Mariusz Szczygieł najbardziej? Dlaczego zdecydował się założyć fundację i jaką rolę w niej pełni Faktyczny Dom Kultury? A także jak to się stało, że świat osób niepełnosprawnych jest mu tak bliski?

Nagroda Literacka Nike przyznawana jest od 1997 r. za najlepszą książkę roku poprzedniego. W konkursie mogą brać udział tytuły reprezentujące wszystkie gatunki literackie, także dzieła humanistyczne „o wybitnych wartościach literackich”. Nike nie można przyznać pośmiertnie, nie można jej podzielić ani nie przyznać. Jury wiosną przedstawia długą listę nominowanych, czyli 20 książek. Na przełomie lata i jesieni ujawnia finałową siódemkę. Z kolei audycja „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” jest emitowana od sierpnia 2020 roku na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Jej pomysłodawcą i twórcą jest Dominik Kubalski, niepełnosprawny dziennikarz, który o kulturze w świecie osób niepełnosprawnych i nie tylko rozmawia z zaproszonymi specjalnie gośćmi ze świata filmu, teatru, mediów czy muzyki. Dotychczas gośćmi w jego programie byli m.in. Michał Urbaniak, Andrzej Seweryn, Anna Dymna, Anna Dereszowska, Wojciech Adamczyk, Luigi Pagano, Piotr Wojtowicz, Maciej Dutkiewicz, Maciej Jabłoński czy Katarzyna Zielińska.

Zapraszamy wraz z Dominikiem Kubalskim na wywiad z Mariuszem Szczygłem.

Cz. 1 – wywiad z Mariuszem Szczygłem
Cz. 2 – wywiad z Mariuszem Szczygłem
Cz. 3 – wywiad z Mariuszem Szczygłem
Cz. 4 – wywiad z Mariuszem Szczygłem
Cz. 5 – wywiad z Mariuszem Szczygłem

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Wywiad z Magdaleną Parszewską ze studia animacji Animusz

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia