Wywiad z Ewą Błaszczyk

312

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sdr

Na wywiad z Ewą Błaszczyk zaprasza Dominik Kubalski, autor programu „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”. Przed mikrofonem Radia Bezpieczna Podróż Dominik rozmawiał z tą uznaną i cenioną aktorką nie tylko o jej artystycznych dokonaniach. Duża część wywiadu poświęcona była działalności stworzonego przez aktorkę pierwszego w Polsce szpitala dla dzieci po ciężkich urazach mózgu – klinice „Budzik”.

Klinika BUDZIK działa od lipca 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowę Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, sfinansowała przez Fundacja „Akogo?” dzięki ofiarności wielu darczyńców indywidualnych, firm, fundacji oraz środków UE. Warto wspomnieć, iż klinika ta posiada 15 łóżek. Wszystkie z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Bez wątpienia inspiracją do budowy kliniki był wypadek córki aktorki Aleksandry, która jako 6-letnia dziewczynka zadławiła się tabletką. Do zdarzenia doszło w 2000 roku. Od tamtej chwili pozostaje ona w śpiączce.

A o czym jeszcze rozmawiał Dominik z Ewą Błaszczyk? Tego dowiecie się Państwo z audycji, do wysłuchania której zapraszamy.

Wywiad z Ewą Błaszczyk – Cz. 1
Cz. 2
Cz. 3
Cz. 4
Cz. 5

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Wywiad z Mariuszem Szczygłem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia