Wywiad z Ewą Błaszczyk

77
sdr

Na wywiad z Ewą Błaszczyk zaprasza Dominik Kubalski, autor programu “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”. Przed mikrofonem Radia Bezpieczna Podróż Dominik rozmawiał z tą uznaną i cenioną aktorką nie tylko o jej artystycznych dokonaniach. Duża część wywiadu poświęcona była działalności stworzonego przez aktorkę pierwszego w Polsce szpitala dla dzieci po ciężkich urazach mózgu – klinice “Budzik”.

Klinika BUDZIK działa od lipca 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowę Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, sfinansowała przez Fundacja “Akogo?” dzięki ofiarności wielu darczyńców indywidualnych, firm, fundacji oraz środków UE. Warto wspomnieć, iż klinika ta posiada 15 łóżek. Wszystkie z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Bez wątpienia inspiracją do budowy kliniki był wypadek córki aktorki Aleksandry, która jako 6-letnia dziewczynka zadławiła się tabletką. Do zdarzenia doszło w 2000 roku. Od tamtej chwili pozostaje ona w śpiączce.

A o czym jeszcze rozmawiał Dominik z Ewą Błaszczyk? Tego dowiecie się Państwo z audycji, do wysłuchania której zapraszamy.

Wywiad z Ewą Błaszczyk – Cz. 1
Cz. 2
Cz. 3
Cz. 4
Cz. 5

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Wywiad z Mariuszem Szczygłem