Wywiad z Piotrem Warachowskim

283

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sdr

Październik to miesiąc, w którym obchodzimy m.in. Międzynarodowy Dzień Białej Laski, czyli święto osób niewidomych i niedowidzących. Z tej też okazji w ramach audycji „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom” zapraszamy na wywiad z Piotrem Warachowskim. Piotr jest osobą niewidzącą od urodzenia. Od ponad roku pracuje w Legionowie. Z białą laską przemierza niemal codziennie zatłoczone ulice miasta. Na antenie Radia Bezpieczna Podróż podzielił się ze słuchaczami swoją historią. Opowiedział m.in. o nauce w szkole w Laskach, studiach na Uniwersytecie Warszawskim i o tym, jak udaje mu się, mimo swojej niepełnosprawności, pokonywać trudy dnia codziennego. Ważną kwestią poruszoną w rozmowie był sposób, w jaki osoby widzące mogą pomóc osobie niewidzącej na przykład w pokonywaniu barier architektonicznych. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Piotrem. Naprawdę warto.

Wywiad z Piotrem Warachowskim – cz. 1
Cz. 2
Cz. 3
Cz. 4

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Dzień Różowej Wstążki w Legionowie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia