Największe inwestycje Kolei Mazowieckich

130

Największe inwestycje Kolei Mazowieckich to temat kolejnego odcinka audycji “Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi”, realizowanego przez Radio Bezpieczna Podróż.

Koleje Mazowieckie jako jedyny i największy przewoźnik regionalny na Mazowszu od początku działalności mocno inwestuje w tabor i infrastrukturalne zaplecze. Ostatnio może pochwalić się zakupem od zakładów Stadlera 61 zespołów trakcyjnych FLIRT III na kwotę 2,2 miliarda złotych. Warto dodać, że od 2012 roku Koleje Mazowieckie bardzo intensywnie korzystają ze wsparcia ze środków unijnych. Z udziałem tych funduszy spółka przeprowadzała m.in. modernizację swoich elektrycznych zespołów trakcyjnych czy wybudowała nowoczesną myjnię taboru w Tłuszczu. Ponadto Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 Działanie 5.2: Rozwój transportu kolejowego poza TEN-T Priorytet V – był tym programem, z którego udało się Kolejom Mazowieckim pozyskać ponad pół miliarda złotych… Z kolei na mających miejsce we wrześniu br. targach TRAKO spółka KM zadeklarowała chęć przystąpienia do Programu Zielona Kolej.

Co to wszystko oznacza dla pasażerów? Czy spółka zamierza sięgać po środki z budżetu UE, które zapowiadane są na poprawę przepustowości i uproszczenie systemów biletowych? Jak poczynione inwestycje wpływają na komfort podróży pasażerów Kolei Mazowieckich? Czy największe inwestycje Kolei Mazowieckich są dopiero przed spółką? O tym wszystkim rozmawiamy z dyrektorem Biura Strategii Kolei Mazowieckich KM sp. z o.o. Sławomirem Stachowiczem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

Największe inwestycje Kolei Mazowieckich – wywiad z Sławomirem Stachowiczem – cz. 1
Największe inwestycje Kolei Mazowieckich – wywiad z Sławomirem Stachowiczem – cz. 2

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Pierwsza kobieta maszynistka w KM

Materiał powstał we współpracy z Kolejami Mazowieckimi.